Топ Новини

Парламент Кіпру відклав порятунок економіки, Європа дала республіці час до понеділка

21 березня 2013 в 13:54

Керівництво правлячої на Кіпрі партії "Демократичний збір" заявило, що голосування щодо розробленого урядом нового антикризового проекту в парламенті республіки в четвер не буде.

Парламент Кіпру у четвер, 21 березня не планує проводити голосування щодо нового плану порятунку економіки, виробленого після відхилення депутатами у вівторок пропозиції ввести "податок" на депозити, повідомив в.о. голови пропрезидентської партії "Демократичний збір" Авероф Неофіту.

За його словами, у четвер підготувати для парламенту новий текст законопроекту не вдасться.

При цьому Неофіту повідомив, що на зустрічі президента Кіпру Нікоса Анастасіадіса з лідерами парламентських партій в четвер не обговорювалося одноразове списання коштів з банківських депозитів - міра, яка передбачалася для отримання європейської допомоги, але викликала хвилю протестів.

Варто відзначити, що після 25 березня Європейський центробанк зможе надавати банкам Кіпру ліквідність в рамках Emergency Ліквідність Assistance (ELA) тільки у випадку, якщо буде схвалена програма допомоги середземноморській республіці, що гарантує платоспроможність фінансової системи Кіпру. Про це йдеться в офіційному прес-реліз ЄЦБ.

До названого ЄЦБ терміну кіпрські кредитні організації будуть фінансуватися за програмою ELA в колишньому обсязі. Ця програма зараз є єдиним способом отримання екстреної ліквідності фінорганізаціями Кіпру. З середини минулого року після різкого зниження міжнародного рейтингу Кіпру банки держави не можуть скористатися регулярними операціями ЄЦБ щодо підтримки банків ЄС.

У відповідь глава Центробанку Кіпру Панікос Дімітріадіс заявив, що республіка до понеділка отримає програму підтримки економіки. "Я очікую, що до понеділка буде програма підтримки кіпрської економіки", - заявив банкір після зустрічі з президентом Анастасіадісом.

Нагадаємо, влада Євросоюзу погодилася надати Кіпру антикризовий кредит на 10 мільярдів євро, однак в обмін республіка повинна ввести одноразовий збір з рахунків в місцевих банках у розмірі від 6,75% до 9,9%. Завдяки збору Кіпру можна було б залучити в бюджет 5,8 мільярда євро, однак відповідний законопроект був заблокований місцевим парламентом 19 березня. Рішення Кіпру ввести збір було зустрінуто негативно як у державі, так і іншими країнами.

Зараз влада Кіпру намагається узгодити з міжнародними кредиторами альтернативний план виходу країни з кризи, паралельно намагаючись домовитися про фінансову допомогу з боку Росії. Міністр фінансів Кіпру вже заявив, що в обмін на допомогу російської сторони Нікосія готова поділитися з нею банками і газовими родовищами.

Читайте також:

У банках Кіпру "застрягли" рахунки російських держструктур

Кіпр підтвердив готовність поділитися з Росією родовищами і банками

Влада Кіпру пообіцяла не чіпати вклади іноземців

Банківські канікули на Кіпрі продовжили ще на п'ять днів

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...