Парламент Кіпру відклав голосування щодо податку на депозити

23 березня 2013 в 14:13

Парламент Кіпру відклав голосування з програми запобігання держбанкрутства. Кіпрський президент вирушив до Брюсселя на зустріч з керівництвом ЄС.

Парламент Кипра
Парламент Кіпру

Кіпрські парламентарії перенесли голосування з ведення спірного податку на банківські вклади. Президент Кіпру Нікос Анастасіадис і керівники провідних партій країни вирушили в суботу, 23 березня в Брюссель для обговорення з керівництвом ЄС можливих дій щодо виведення країни з фінансової кризи. На підставі результатів цієї зустрічі парламент має у ніч на неділю, 24 березня, або в неділю вранці проголосувати за програмою антикризових заходів.

За умовами ЄС, Кіпр може розраховувати на фінансову допомогу європейських партнерів тільки в тому випадку, якщо самостійно надасть 5,8 мільярда євро на оздоровлення фінансового сектора країни. Для цього планується, зокрема, ввести в країні одноразовий податок на банківські накопичення великих вкладників. Досі залишається відкритим питання, чи піддадуться оподаткуванню дрібні внески до 100 тисяч євро.

У ніч на суботу парламент Кіпру вже затвердив частину національної програми виходу з кризи і запобігання державного банкрутства країни. Зокрема, депутати наділили уряд в Нікосії повноваженнями, які дозволяють йому вводити обмеження на рух капіталів. Крім того, більшістю голосів депутати схвалили рішення про створення так званого фонду солідарності. Парламент Кіпру також ухвалив закон про реструктуризацію банківського сектора країни.

Читайте також:

Найбільший банк Кіпру закликав все-таки ввести податок на депозити

Кіпр переводить фінансову систему на надзвичайний стан, республіка в кроці від дефолту

Центробанк Кіпру почав реструктуризацію банків

Парламент Кіпру відклав порятунок економіки, Європа дала республіці час до понеділка

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...