Падіння "Протона" і програш в хокей б'ють по Путіну сильніше, ніж санкції – Bloomberg

Поділитися
Падіння "Протона" і програш в хокей б'ють по Путіну сильніше, ніж санкції – Bloomberg Програш збірної з хокею б'є по режиму Путіна. Ілюстрація © kremlin.ru
Пропаганда змушує росіян згадувати перемоги СРСР, які контрастують з поразками сучасної Росії.

Однією із основ нової російської ідеології Володимира Путіна стала теза про те, що Росія повинна зайняти місце СРСР на світовій арені. Щоправда, це бажання підривають промахи в галузях, в яких Радянський Союз був успішним.

Це і запуски космічних ракет, і перемоги на міжнародних хокейних матчах. І ці поразки сучасної Росії б'ють по режиму Путіна більше, ніж економічні проблеми і погіршення якості життя в країні.

Про це на сторінках Bloomberg пише Леонід Бершидський, нагадуючи, що в суботу російська ракета "Протон-М" з мексиканським супутником на борту впала через 10 хвилин після старту. Це була остання із семи аварій, які хоч колись ставалися з "Протоном" і друга космічна поразка Росії за останні три тижні. На початку місяця вантажний космічний корабель "Прогрес" не вийшов на потрібну орбіту, щоб пристикуватися до МКС і згорів в атмосфері. Однак постійні аварії "Протона" призвели до того, що підприємству-виробнику ракет стає дедалі складніше знаходити замовників закордоном і функціонувати.

Віце-прем'єр-міністр Росії Дмитро Рогозін провів паралелі між сучасною космічною програмою Росії і тією, яка діяла в часи СРСР.

"Те, що сталося з "Протоном", вже знищувало ці ракети в 1988-му і 2014 роках. Радянські і російські експерти поспішили з висновками і так і не знайшли причини, через які двигуни корабля поводяться аномально", - пояснив він.

Таким чином, про технічну недосконалість ракет "Протон" в Росії знали всі ці роки, але ніколи не намагалися її усунути. Крім того, аерокосмічна галузь Росії сьогодні більш крихка, ніж радянська. Оскільки в часи СРСР на неї не шкодували ні сил, ні ресурсів. А сьогодні в РФ ресурси і фінанси обмежені "з об'єктивних і суб'єктивних причин", таких як, приміром, корупція.

Ще один промах стався в спорті. В неділю національна збірна Росії з хокею програла Канаді з рахунком 1:6 на чемпіонаті світу в Празі. Російська команда також програла на Олімпіаді в Сочі, яку Володимир Путін намагався використати, щоб продемонструвати велич своєї країни після СРСР. Але різниця в тому, що радянська збірна з хокею перемагала канадську і в 60-х, і в 70-х, і в 80-х роках.

На чемпіонаті в Празі збірна Канади була ослаблена, тому що деякі її зірки лишилися вдома, щоб зіграти в плей-офф національної ліги. В цей же час, в складі російської збірної були всі найсильніші її гравці, але це не врятувало ситуацію. А потім росіяни зробили дещо, чого радянська команда ніколи б собі не дозволила б. Вони пішли з арени, коли звучав гімн Канади на честь переможців. Лише кілька гравців лишилися, зокрема зірка НХЛ Олексій Овечкін, який намагався зупинити інших гравців, але марно.

Ця ганебна поразка і ганебний вчинок росіян стався за кілька днів після того, як Путін сам грав з ветеранами російського хокею і особисто забив 8 шайб. Тож поразка в Празі стала для пропутінських "патріотів", як сніг на голову. Це не було схоже на гру в хокей у золоті радянські часи.

"Нам потрібно стати нормальною державою. Тоді ми будемо грати, як канадці", - прокоментував прес-секретар російської збірної Ігор Ларін.

"Про що він говорить? Він забув як ми перемагали канадців багато разів?" - розлютився на ці слова голова комітету із закордонних справ Держдуми Росії Олексій Пушков.

Те, що сучасна Росія не СРСР, водночас благословення і прокляття Путіна. Благословення тому, що Москва може собі дозволити бути відкритою для світу економікою. А прокляття тому, що Путін використовує пропаганду, щоб пробудити реваншистські надії росіян. І він не може виконати свої обіцянки. Йому не вдається продемонструвати силу нації світові і показати видатні здобутки в аерокосмічній галузі, в той час як СРСР зміг, відправивши першого космонавта і перший супутник в космос.

Невдача при спробах повторити радянські перемоги б'ють по режиму Путіна більше, ніж інфляція і маленькі зарплати. За 70 років комунізму росіяни жили в значно гірших економічних умовах, ніж сьогодні. Але були гордими, що живуть в супердержаві. Путіну доведеться краще постаратися і показати неймовірні для світу результати, щоб мати змогу і далі використовувати ностальгію за радянським тріумфом.

В цей же час, видання The Guardian писало, що культ Путіна досяг нового рівня. Він знову вдавав мачо, забиваючи шайби на хокейній арені, а неподалік Санкт-Петербургу встановли пам'ятнику президенту. В цей же час, за межами Росії Путін теж популярний, але не як позитивний герой. В Ризі минулого тижня відкрилась інсталяція, яка зображує Володимира Путіна розіп'ятого на хресті. Ідея встановлення "Дисидента" (розіпнутої ляльки) полягала в глорифікації матеріального світу в житті індивіда, пояснив автор інсталяції. Такий погляд митця викликав обурення у МЗС Росії, яке відпраивло ноту Латвії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі