ООН змогла домовитися з мусульманами щодо декларації на захист жінок

16 березня 2013 в 11:58

Прийнятий 15 березня документ закликає всі країни утриматися від посилань на свої традиції, звичаї та релігійні принципи для виправдання насильства над жінками.

Участницы митинга в США в защиту женщин от насилия
Учасниці мітингу в США на захист жінок від насильства

Країни-члени ООН, зокрема, консервативні католицькі і мусульманські держави, після тривалих переговорів змогли узгодити формулювання декларації, покликаної захистити жінок від насильства.

Прийнятий 15 березня документ закликає всі країни утриматися від посилань на свої традиції, звичаї та релігійні принципи для виправдання насильства над жінками. При цьому декларація підтверджує принцип рівноправності статей, а також закликає держави-члени ООН стимулювати сексуальне виховання дітей у школах, створити систему екстреної допомоги жертвам насильства і суворіше карати за вбивства на ґрунті гендерних стереотипів. При цьому з документа виключили положення щодо сексуальної орієнтації.

Прийняттю 17-сторінкового проекту декларації передували два тижні запеклих дискусій. В результаті свої підписи під документом поставили представники всіх 193 держав, що входять в організацію

Найбільший опір документ зустрів з боку Єгипту. Впливовий у цій країні політичний рух "Брати мусульмани" визнав проект декларації таким, що суперечить принципам ісламу і підриває сімейні основи. У зв'язку з цим Єгипет запропонував внести поправку, яка дає всім країнам, що підписали декларацію, право застосовувати документ выдповідно до власних традицій та законів.

Пропозиція не знайшла підтримки в інших учасників переговорів, і з остаточної редакції документа це формулювання виключили. Незважаючи на це керівник єгипетської делегації не став блокувати прийняття проекту, для якого потрібне схвалення всіх країн-членів ООН.

Крім Єгипту претензії до тексту документа висловлювали й інші мусульманські країни, зокорема, Лівія, Судан і Іран, а також Ватикан і Росія. Вони вимагали пом'якшити окремі формулювання, що стосуються, зокрема, заборони абортів і визнання зґвалтуванням примус жінки до сексу з боку чоловіка. Тим не менш іншим країнам вдалося знайти з ними компроміс шляхом відмови від низки положень, побічно пов'язаних із захистом прав сексуальних меншин.

Голова комітету ООН у справах жінок Мішель Бачелет назвала прийняття проекту декларації історичною подією. За її словами, тепер жінки всього світу отримають ефективний інструмент для захисту своїх прав. На сайті ООН зазначається, що з нею погодився і глава ООН Пан Гі Мун, який назвав насильство над жінками загрозою всьому світу.

Попередня спроба погодити текст декларації в 2003 році закінчилася невдачею. Державам не вдалося знайти компроміс з питань сексуального виховання дітей, допустимості абортів і пріоритету прав жінки над релігійними традиціями і нормами.

Читайте також:

"Брати мусульмани" в жасі: пропозиція ООН з прав жінок "зруйнує світ"

В Україні вирішили зрівняти в правах і зарплатах чоловіків і жінок

Євросоюз має намір продовжити боротьбу проти насильства щодо жінок

Тільки в 10% українців 8 березня асоціюється з боротьбою за права жінок

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...