ООН просить виділити 1,6 мільярдів доларів для запобігання голоду в Південному Судані

6 березня в 02:42

Кількість голодуючих може досягти 5,5 мільйонів чоловік.

Южный Судан голод_4
До літа голод охопить мільйони суданців, побоюються в ООН
Unicef
У Південному Судані стрімко погіршується гуманітарна ситуація. За оцінками ООН, кількість голодуючих у цій країні досягла 100 тисяч. До липня число жителів, які відчувають брак продовольства, складе 5,5 млн осіб, повідомляє Центр новин ООН.

Для порятунку мільйонів суданцевот голодної смерті ООН потрібно 1,6 млрд. доларів. Про це заявив Гуманітарний координатор ООН Стівен Стівен о'брайен на прес-конференції в столиці країни Джубі.

"До липня неврожайний період тільки почнеться, на жаль, ситуація може дуже сильно погіршитися в наступні місяці", - попередив о'брайен.

"Першопричина людських страждань корениться в конфлікті. Люди були вигнані з рідних місць, з ними грубо і жорстоко зверталися, їх піддавали сексуальному насильству. А коли вони волали про допомогу, їх били. Це повинно негайно припинитися", - заявив о'брайен за підсумками своїх зустрічей у Південному Судані.

Він зажадав негайно надати повний доступ до потребуючих допомоги і нагадав сторонам конфлікту про необхідність дотримання норм міжнародного гуманітарного права та захисту цивільних осіб.

"Нам відчайдушно необхідно, щоб бойові дії припинилися. Нам потрібно, щоб ситуація заспокоїлася, і ми мали постійний доступ до нужденним людям", - підкреслив Гуманітарний координатор ООН. Він зазначив, що зусилля з надання допомоги населенню ускладнюються через активних бойових дій, відмови у доступі і бюрократичних зволікань.

За даними ООН, масштаби голоду і недоїдання в Південному Судані досягла тривожного рівня. Мільйон людей перебуває на межі голоду, ще близько 100 000 страждають від виснаження. З моменту початку конфлікту в грудні 2013 року понад 3,4 млн. осіб були змушені покинути свої будинки, з них понад 1,5 млн. втекли в сусідні країни.

Читайте також: Євродепутати висловили стурбованість у зв'язку з загостренням в Донбасі й закликали РФ виконувати Мінськ

Збройний конфлікт у Південному Судані серйозно підірвала сільськогосподарське виробництво і рівень життя сільського населення. Сплеск насильства в липні 2016 року посилив розвал системи виробництва, в тому числі в раніше стабільних областях. Різке зростання інфляції - до 800% в рік - також наніс удар по постраждалих провінціях, які традиційно покладаються на місцеві ринки.

Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, який оголосив про офіційне визнання південного сусіда. Проголошення незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, в результаті чого загинули близько півтора мільйонів чоловік.

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.98
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...