ООН планує програму запобігання астероїдній загрозі

Поділитися
ООН планує програму запобігання астероїдній загрозі ООН планує програму запобігання астероїдній загрозі
Фахівці, у першу чергу, займуться програмами щодо пом'якшення наслідків падіння астероїда та проектами з раннього попередження загрози.

ООН займається розробкою нової програми щодо запобігання зіткненню астероїдів з нашою планетою. Проект отримав назву "Міжнародна група попередження астероїдної загрози". Місія з бюджетом у 450 мільйонів доларів стартує у 2017 році.

Фахівці з країн, що входять в ООН, будуть постійно обмінюватися наявними у них даними про небезпечне космічне "каміння" і координувати один з одним плани щодо запобігання реальній загрозі Землі. Координувати місію буде Комітет ООН з мирного використання космічного простору.

Фахівці у першу чергу візьмуться за програми щодо пом'якшення наслідків падіння астероїда та проекти з раннього попередження загрози.

Відхилення навіть невеликого навколоземного об'єкта з його курсу займе багато часу і зусиль. Найбільш ефективним методом боротьби з космічними камінням, що наближається до планеті, визнано ядерну атаку. Але необхідна підготовка до такої операції займе чимало часу.

Члени Асоціації дослідників космосу (ASE) сьогодні виступають за посилення спостереження за небом з метою заздалегідь підготуватися до атаки. Коли мова йде про астероїди, про їхнє існування слід знати, як мінімум, за рік до небезпечного наближення.

Загроза з боку астероїдів цілком реальна. Так звані навколоземні об'єкти, великі космічні мандрівники не раз стикалися з Землею на ранніх етапах її історії. Через один з таких астероїдів, швидше за все, вимерли динозаври, інший, що зіткнувся з нашою планетою дещо раніше, викликав нахил земної осі.

Метеорити, що падали на Землю, викликали масову паніку і величезний матеріальний збиток, навіть не володіючи великими розмірами.

Нагадаємо, у жовтні NASA вчетверо збільшило ризик падіння на Землю 400-метрового "кримського" астероїда 2013 TV135 - з 1 шансу на 63 тисячі до 1 шансу на 14 тисяч.

Астероїд, що отримав індекс 2013 TV135, було виявлено співробітником Кримської обсерваторії Геннадієм Борисовим, першовідкривачем першої "української" комети C/2013 N4 (Borisov). Він виявив небесне тіло за допомогою власного аматорського телескопа під час спостережень у вільний час. Обчислити орбіту астероїда йому допоміг російський астроном-любитель Тимур Крячко. Потім відкриття було підтверджено російськими обсерваторіями, а також астрономами з Італії, Британії та Іспанії.

Попередні вимірювання траєкторії астероїда показали, що 26 серпня 2032 року цей астероїд з імовірністю 1 шанс на 63 тисячі може зіткнутися з Землею. Астероїд отримав найнижчий 1-й клас за Туринською шкалою небезпеки астероїдів. Це означає, що ризику практично немає, проте все ж він є. Сила вибуху у разі падіння 2013 TV135 на Землю оцінюється в 2,5 тисячі мегатонн.

Фахівці NASA очікують, що у міру надходження нових даних ризик зіткнення знизиться до нуля.

Раніше, у січні 2013 року фахівці NASA повністю виключили ризик зіткнення із Землею астероїда Апофіс, який довгий час був головним символом астероїдної небезпеки. !zn

Читайте також:

NASA вчетверо збільшило ризик падіння на Землю "кримського" астероїда

Українські астрономи виявили астероїд, який через 19 років може зіткнутися з Землею

NASA має намір зловити астероїд для вивчення

Американці навчаються збивати астероїди з курсу, побоюючись "повторення Челябінська"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі