Нова "холодна" війна Росії не по кишені - The Time

Поділитися
Нова "холодна" війна Росії не по кишені - The Time Амбіції Путіна занадто важкі для економіки Росії © kremlin.ru
Російська економіка не в змозі підтримувати амбіції Путіна, який намагається демонструвати свій вплив у Європі.

Російська економіка була хиткою і до авантюрного набігу президента РФ Володимира Путіна на Україну. Про це пише The Time.

Однією з аксіом геополітики є те, що країна може демонструвати силу наскільки, наскільки це дозволяє їй її економіка. Чи Не тому Сполучені Штати, які мають найрозвиненішу в світі економіку, протягом останніх 60 років є найвпливовішою державою. Зараз Китай завойовує положення супердержави завдяки своєму економічному підйому.

"І Володимиру Путіну варто це врахувати. І хоча російський президент намагається довести свій політичний вплив в Європі, він діє на тлі економіки, стан якої як ніколи плачевно. Перед Путіним постає питання про те, у стані чи нестабільна економіка його країни підтримувати його амбіції. Однозначно зрозумілої відповіді на це питання немає", - пише оглядач Майкл Шуман.

Автор зазначає, що російська економіка була хиткою і до авантюрного набігу Путіна на Україну. Росія була серед перспективних країн, настільки перспективних, що Goldman Sachs включив її до складу БРІК (групу країн, які належний будуть формувати майбутню економіку - ред.) поряд з Бразилією, Індією і Китаєм. "Підкосили" Росію ненадійний інвестиційний клімат, хронічна корупція і надмірна залежність від експорту природних ресурсів. Так, економічне зростання в минулому році скоротився до 1,3% порівняно з показниками 7% - 8% десятирічної давності.

Із часу вторгнення Путіна в Україну економічна ситуація в Росії різко погіршилася. ВВП у третьому кварталі зріс лише на 0,7% в порівнянні з торішнім рівнем, а згідно з оцінками МВФ, загальний ріст ВВП за 2014 рік становитиме лише 0,2%. Санкції заблокували діяльність деяких найбільших російських банків і компаній, і тепер вони не можуть отримувати фінансування з Заходу. В результаті вартість російського рубля по відношенню до долара впала в поточному році на 30%, побивши при цьому всі світові рекорди.

Європейський банк реконструкції і розвитку прогнозує, що в результаті санкцій російську економіку в 2015 році чекає помірний економічний спад. Відповідні заходи Путіна погіршили ситуацію. Рішення заборонити ввезення з країн Заходу деяких продуктів харчування призвело до зростання цін на свіжі продукти і інші товари першої необхідності. З ослабленням рубля це сприяло інфляції.

Падіння цін на нафту несприятливо впливає як на економічне зростання в цілому, так і на фінансове становище уряду, який формує бюджет.

"Путін і "не здригнувся". Замість цього він намагається обійти західні санкції і знайти нові можливості експорту та інвестицій в Азії. У кулуарах саміту Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва, що проходив у листопаді в Пекіні, Росія погодилася на угоду на постачання природного газу в Китай у ще більших обсягах, ніж передбачав контракт на загальну суму 400 мільярдів доларів, укладений на початку цього року", - йдеться в статті.

Політичний успіх Путіна в більшій мірі базується на тому, що він підвищив добробут народу, але зважаючи малоймовірного поліпшення економічного становища в Росії з часом населення почне чіткіше економічні проблеми.

"Путін не зможе ігнорувати необхідність інвестицій в його економіку, необхідність у технологіях для модернізації виробництва і створення нових робочих місць. Він може в кінцевому підсумку виявитися перед критичним вибором - або продовжувати свою зовнішню політику, або пом'якшити своє ставлення до Заходу у силу економічної необхідності", - сказано в публікації.

Як резюмує автор, Радянський Союз розпався тому, що його економіка не змогла витримати його міжнародної політики. "Путін повинен стежити, щоб історія не повторилася", - йдеться в статті.

Читайте також: Путін наказав "зробити все", щоб не допустити революції в Росії

Як писала газета Die Welt, Путін закладає фундамент для російського Майдану, оскільки не виконує своєї обіцянки середнього класу. Путін обіцяв процвітання за західним зразком, взамін на те, що середній клас залишиться поза політикою. Президент РФ більше не може виконувати свою частину договору, що заклало основу для російського Майдану, реформістського руху, як в Україні, вважає видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі