Нинішній рік поб'є рекорди за кількістю споруджуваних мечетей в Європейському союзі

12 квітня 2013 в 11:37

2013 рік обіцяє стати рекордним за кількістю побудованих у світі мечетей. Будівництво проходить навіть у тих країнах, які переживають економічну кризу.

У всій Європі - від Бельгії до Греції і від Іспанії до Німеччини - повним ходом йде будівництво мечетей. 2013 рік обіцяє стати рекордним за кількістю побудованих ісламських культових споруд.

Незважаючи на справжню кризу у сфері нерухомості, одну з найбільших в Європі мечетей планують побудувати в Ірландії - за 10 км на північ від Дубліна, в Клонгріфіні.

У Бельгії незабаром розпочнуться роботи з будівництва мега-мечеті у Льєжі - третьому за величиною місті країни. Найбільша мечеть у Валлонії буде побудована на площі 11 тисяч кв. метрів і, крім основної будівлі місткістю 1 тисяча віруючих, буде включати бібліотеку, кафе і кілька магазинів. Заклики до молитви лунатимуть з 18-метрового мінарету. Мер Льєжа заборонив проведення маршу протесту проти будівництва мечеті, який мав відбутися 30 березня.

У німецькому Гамбурзі колишня Капернаумська церква буде переобладнана у мечеть. У південно-німецькому Мюнхені політики обирають місце для будівництва гігантського ісламського комплексу з мечеттю, будівництво якого на площі в 6 тисяч кв. метрів обійдеться у 40 мільйонів євро. Тут, на демонстрації протесту проти будівництва мечеті, організованій 24 березня громадянською платформою Die Freiheit Bayern, взяли участь тільки 120 осіб.

У країні-банкруті Греції уряд зобов'язався витратити близько мільйона євро на будівництво першої офіційної мечеті в Афінах - столиці православної держави. Влада міста заявила також про те, що надалі там буде споруджено півтора десятка мусульманських храмів.

У Шотландії єпископальна парафія Святого Іоанна в Абердіні стала першим в Сполученому Королівстві, хто погодився поділити свої приміщення з мусульманами, які можуть молитися в церкві 5 разів на день.

В Іспанії, у баскському місті Португалете, незважаючи на протести місцевих жителів, 21 березня мусульмани відкрили мечеть. Згідно зі статистикою, кожен четвертий баск - проти будівництва мечетей в своєму районі, а кожен п'ятий не хотів би мати сусідом мусульманина.

У третьому за величиною місті Іспанії - Валенсії, ахмадійська громада відкрила нову мечеть 29 березня. У день відкриття духовний лідер Ахмадійської громади Хазрат Мірза Масрур Ахмад заявив, що, за його відомостями, через 20 років число мусульман в Іспанії подвоїться, і існує ймовірність, що іслам знову буде домінувати в країні.

Нові мечеті будуються у Каталонії, Люксембурзі, Швейцарії та в інших місцях.

Читайте також:

Відомий православний монастир у Стамбулі перетворять на мечеть

У Лондоні заборонили будувати мечеть вище собору Святого Павла

У Франції відкриється перша у світі мечеть для сексуальних меншин

За матеріалами: EuroNews
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...