НАТО продовжить допомагати Україні, так як Росія не виконує Мінські домовленості – Столтенберг

Поділитися
НАТО продовжить допомагати Україні, так як Росія не виконує Мінські домовленості – Столтенберг НАТО підтримує постійний контакт з українським керівництвом © Блок Петра Порошенка
Альянс підтримує мирне врегулювання конфлікту в Донбасі.

Важливими складовими політики АЛЬЯНСУ в сучасних умовах є зміцнення східних кордонів, а також поглиблення співпраці з Україною та Грузією. Про це генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам у вівторок, 9 лютого, передає "Радіо Свобода".

"У нас не припиняється політичний діалог з Росією, але це не означає, що ми живемо як раніше. Триває наймасштабніша переозброєння Альянсу з часів "холодної війни". Ми послідовно і потужно підтримуємо Україну. Це практична допомога: логістична, матеріальна, а також навчання українських військових", − пояснив Столтенберг.

Генсек НАТО підкреслив, що Альянс виступає за мирне врегулювання конфлікту в Донбасі шляхом переговорів, однак констатував, що Мінські домовленості не дотримуються: збройні провокації не припиняються, важке озброєння не відведено від лінії зіткнення.

"У цих умовах ми вважаємо за необхідне продовжувати надавати підтримку Україні", − сказав Столтнеберг, уточнивши, що НАТО підтримує постійний контакт з Києвом.

Генсек Альянсу також повідомив, що НАТО посилює оборону східних рубежів з урахуванням зростання російської загрози "в тому числі, загрози застосування російських військ на території сусідніх держав".

Читайте також: РФ продовжить чинити тиск на Україну в 2016 році - розвідка США

Нагадаємо, 9 лютого постійний представник США при НАТО Дуглас Лют анонсував прийняття Альянсом нової " стратегії стримування "XXI століття", спрямованої, в першу чергу, на нейтралізацію загрози, що виходить від Росії.

Раніше авторитетне американське видання The Wall Street Journal писало, що НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України.

Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.

Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі