Топ Новини

Наполітано став першим президентом Італії, переобраним на другий срок

21 квітня 2013 в 09:23

Основні партії запропонували кандидатуру 87-річного Наполітано після того, як вибори президента через непереборні суперечності зайшли в глухий кут.

Джорджо Наполитано
Джорджо Наполітано

Вперше в історії Італійської Республіки, яка існує з 1946 року, переобрано голову держави. 12-м президентом став чинний лідер країни Джорджо Наполітано, чий семирічний мандат закінчується 15 травня.

Наполітано був обраний на новий президентський термін більшістю голосів. У шостому раунді за його кандидатуру проголосували 738 членів парламенту і вибірників від 20 італійських областей за необхідного кворуму простої більшості в 504 голоси.

Основні партії запропонували кандидатуру 87-річного Наполітано після того, як вибори президента через непереборні суперечності зайшли в глухий кут.

Як очікується, присяга глави держави відбудеться 22 квітня о 17:00 за місцевим часом у будівлі парламенту. Церемонія пройде у присутності всіх виборців - членів обох палат і представників 20 областей країни.

Раніше в історії республіки одна і та ж людина ніколи не ставала президентом двічі.

Наполітано повинен знайти вихід з політичної кризи в країні, яка привела до неможливості формування уряду після лютневих парламентських виборів, що не виявили очевидного переможця.

Останнім кроком чинного лідера країни було створення двох експертних комісій, які розробили "програму реформ і дій уряду національної єдності".

Серед можливих подальших сценаріїв - або створення коаліційного уряду, або скликання "президентського кабінету", або розпуск парламенту та оголошення нових виборів. У вівторок, як стало відомо з парламентських джерел, почнеться новий раунд консультацій.

Сам Наполітано вважає своє переобрання на другий термін складним випробуванням. "Моє переобрання - складне випробування у важкий період. Усі політичні сили тепер повинні з відповідальністю виконати свої зобов'язання перед республікою", - зазначив він після офіційного оголошення результатів голосування.

Вперше Наполітано, один з керівників італійської компартії, колишній спікер нижньої палати і міністр внутрішніх справ в уряді Романо Проді, був обраний президентом у 2006 році. За сім років йому довелося шукати вихід з двох урядових криз - в 2007-2008 роках після падіння уряду Проді і в листопаді 2011 року, коли пішов у відставку Сильвіо Берлусконі.

У 87-річного президента є можливість подати у відставку достроково.

Читайте також:

Сенат Італії очолить борець з мафією

Сильвіо Берлусконі готовий повернутися в крісло прем'єр-міністра Італії

Ліві не змогли сформувати уряд в Італії

 

За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...