МЗС Латвії: Коли Україна і РФ називають Крим "своїм", швидкого вирішення конфлікту немає

Поділитися
МЗС Латвії: Коли Україна і РФ називають Крим "своїм", швидкого вирішення конфлікту немає Рінкевичс: Крим - заморожена проблема © bb.lv
У Латвії вважають ситуацію в Криму "замороженим" конфліктом.

Анексія Росією Криму зробила "російсько-український конфлікт" замороженим, у якого немає швидкого вирішення.

З такою заявою в інтерв'ю агентству BNS виступив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.

"Ми вважаємо його (Крим - ред.) українською територією, а Росія вважає своєю. Чи бачимо ми тут швидке рішення?. Ні. Швидкого рішення ми тут не бачимо. Ми не можемо і не сміємо знімати це питання з міжнародного порядку денного", - сказав Ринкевич.

"Міжнародне співтовариство не визнає анексію Криму. Діють встановлені заборони Євросоюзом для компаній і громадян на те, щоб розгортати будь-яке економічне співробітництво, вкладати інвестиції або підтримувати зв'язки з Кримським півостровом". - нагадав він.

Щодо Донбасу, то, на його думку, відмовлятися від Мінських угод через їх невиконання рано.

"Виконання угод як і раніше актуально. Ми бачимо загострення, але я думаю, що нам треба сконцентрувати всі причетні сторони на максимальне виконання цих угод", - вважає дипломат.

Рінкевичс, як і більшість європейський політиків, а також як і президент України Петро Порошенко заявив, що альтернативи Мінськими угодами не існує.

Читайте також: Україна з липня "істотно" підвищила ціну електроенергії для окупованого Криму

Росія указом президента Володимира Путіна "приєднала" Крим до своєї території у березні 2014 року, після так званого "референдуму", який де-юре залишається не визнаний більшістю країн світу. Україна, США, країни Євросоюзу і ряд інших країн, які проголосували за резолюцію в підтримку територіальної цілісності України в ООН, називають референдум "незаконним", так як він порушив суверенітет України та проводився під наглядом російських військових без спостерігачів ОБСЄ. Через рік анексії Криму Путін визнав, що "повертали" Крим Росії саме російські військові.

Після анексії Криму щодо Росії і півострова в цілому були введені санкції.

Також Крим оголошували "вільною економічною зоною" як Україна, так і Росія. Президент України Петро Порошенко оголосив ВЕЗ в Криму у вересні 2014 року, в той час як президент РФ Володимир Путін - в листопаді.

На думку експертів, ця "фейкова" ВЕЗ допомагає українським олігархам отримувати мільйони в Криму.

З моменту анексії Росія послідовно виводить Крим з українського правового поля і вводить російське законодавство на півострові.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі