Топ Новини

Молдова залишилася без уряду

5 березня 2013 в 13:46

"Чорний вівторок" для уряду Влада Філата. Парламент Молдови підтримав ініціативу комуністів, які висловили йому вотум недовіри.

Влад Филат
Парламент відправив уряд Влада Філата у відставку
EuroNews

Парламент Молдови відправив у відставку уряд, який очолював лідер ліберально-демократичної партії Володимир Філат.

За це рішення проголосували 54 депутати - комуністи, демократи і група незалежних депутатів. Для відставки уряду потрібен був 51 голос.

Ініціативу комуністів, які висловили Филату вотум недовіри, відразу ж підтримала демократична партія, мотивувавши своє рішення тим, що до цього Філат вийшов з правлячого альянсу "За європейську інтеграцію", у який крім ліберал-демократів і демократів входять ліберали.

Своє рішення Філат пояснив тим, що не може змиритися з втручанням альянсу в роботу уряду.

Зараз протягом трьох днів президент Молдови Ніколай Тімофті, повинен після консультацій з парламентськими фракціями запропонувати кандидата на посаду прем'єра.

Якщо кандидат від президента не буде затверджений парламентом, а Тімофті може пропонувати свого ставленика два рази протягом 45 днів, то після цього президент має право розпустити парламент і оголосити дострокові парламентські вибори.

На думку місцевих експертів, дострокові парламентські вибори не потрібні жодній з партій, що входять до альянсу, бо не внесуть ніяких разючих змін у нинішню конфігурацію вищого законодавчого органу Молдови.

Не потрібні дострокові парламентські вибори у Молдові і представникам Євросоюзу і низки європейських країн, які ще нещодавно представляли Молдову як свій найвдаліший проект у Східній Європі.

Комуністи єдині, хто відкрито виступає за дострокові вибори, але у них мало шансів набрати більшу, ніж зараз, кількість мандатів у парламенті.

Читайте також:

Молдова має намір підписати угоду про асоціацію з ЄС в наступному році

У Молдові набула чинності заборона на комуністичну символіку

Росія на прикладі Молдови показала Україні, як домогтися знижки на газ

У кортеж Меркель в Кишиневі кинули пляшку із запальною сумішшю

За матеріалами: newsmoldova.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...