Топ Новини

Міністр юстиції Єгипту йде у відставку на знак протесту проти тиску на суддів

20 березня 2013 в 19:00

Своє рішення він пояснив тим, що категорично не сприймає "практику проведення акцій протестів і демонстрацій проти судових органів влади, спроб облоги і захоплення прокуратур і судових інстанцій з метою чинити на них тиск".

Глава Міністерства юстиції Єгипту Ахмед Махмуд Ахмед Мекки йде у відставку на знак протесту проти спроб чинити тиск на судові органи країни. Із заявою про це він виступив сьогодні в ході засідання уряду.

Своє рішення він пояснив тим, що категорично не сприймає "практику проведення акцій протестів і демонстрацій проти судових органів влади, спроб облоги і захоплення прокуратур і судових інстанцій з метою чинити на них тиск". У такій обстановці, на його думку, неможливо забезпечити незалежність, справедливість і неупередженість судів. На підставі цього він і попросив звільнити його від посади.

У часи правління Хосні Мубарака, поваленого в ході революції, єгипетським судовим органам вдавалося зберегти свою незалежність і беспристрастно виконували свою роботу незалежно від політичних реалій. Події 2011 року досі мають вплив на єгипетську Феміду, яку регулярно намагаються використовувати в своїх інтересах протиборчі сили. Так, "Брати мусульмани" намагаються домогтися того, щоб їх представники зайняли головні пости в судових органах. У кінці 2012 року в країні розгорівся конфлікт між судовою і виконавчою владою, коли судді всіх інстанцій відмовлялися підкорятися указам президента.

Готовність до опору співробітники судових органів продемонстрували в ході процесів над високопоставленими функціонерами поваленого режиму. Тоді, багато розглянутих справ завершувалися виправдними вироками, незважаючи на тиск на суди. На засіданні уряду міністра юстиції попросили продовжувати виконувати свої обов'язки.

Читайте також:

Єгипет у вогні: проти демонстрантів вивели танки

До свого обрання президент Єгипту називав євреїв "нащадками свиней"

Опозицію Єгипту запідозрили в змові проти президента

За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Теги Єгипет
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...