Меркель та Ципрас домовилися про співпрацю, незважаючи на деякі розбіжності

Поділитися
Меркель та Ципрас домовилися про співпрацю, незважаючи на деякі розбіжності Меркель і Ціпрас працюють над поліпшенням німецько-грецьких відносин © Deutsche Welle
Лідери держав визнали необхідність відмови від гострої риторики і пошуку компромісу.

Канцлер Німеччини і прем'єр-міністр Греції підкреслили свою рішучість подолати напруженість у відносинах між урядами. Алексіс Ципрас провів свій перший візит до Берліна з моменту приходу до влади в січні.

Існуючі між ними розбіжності були очевидні, коли канцлер Ангела Меркель і прем'єр-міністр Алексіс Ципрас постали перед журналістами на прес-конференції за підсумками першої зустрічі двосторонніх переговорів у Берліні, ввечері 23 березня, передає Deutsche Welle.

У той же час, обидва підкреслили той факт, що, незважаючи на існуючі розбіжності з питання міжнародної фінансової допомоги Греції і ряду інших питань, дві країни залишилися близькими союзниками з глибокими політичними зв'язками.

Двосторонні відносини стали більш напруженими в січні, коли Ципрас і члени його партії "СІРІЗА" були приведені до присяги як члени уряду. Зокрема, їх метою стала відмова від заходів жорсткої економії, запроваджених попередниками, з метою виконання зобов'язань перед кредиторами щодо реструктуризації боргу Греції у розмірі 240 млрд євро.

Читайте також: Греція визнала проблеми з ліквідністю

СІРІЗА звинуватила заходи жорсткої економії в тому, що вони призвели до "гуманітарної кризи" в країні, як назвав це Ципрас. Однак Меркель та інші лідери єврозони наполягають на тому, що Афіни повинні виконувати умови підписаної угоди.

"Апетит до співпраці"

Після прес-конференції 23 березня не було ясно, чи стали лідери двох країн ближче до вирішення своїх розбіжностей з цього питання, але при цьому вони наголосили на своїй рішучості працювати разом, щоб вирішити проблемні питання.

Канцлер Меркель говорила про "апетиті до співпраці", який вона відчула після перших переговорів за зачиненими дверима з грецьким прем'єром. Вона також підкреслила, що Німеччина була серед тих країн єврозони, які продовжували наполягати на проведенні Афінами структурних реформ, тому що хотіла, щоб грецька економіка зміцніла.

"Ми хочемо, щоб Греція була сильною економічно, ми хочемо, щоб Греція зростала і, перш за все, ми хочемо, щоб Греція подолала високий рівень безробіття", сказала канцлер.

Тим не менш, коли її запитали, чи Німеччина буде закликати міжнародних кредиторів, щоб вони втрутилися і надали подальшу допомогу Греції, канцлер Меркель зазначила, що будь-яке таке рішення може бути прийняте тільки всією групою держав, які використовують валюту євро. Ципрас також зазначив, що він приїхав в Берлін не просити про обіцянки допомоги.

"Ламаючи стереотипи"

Лідери двох країн підкреслили необхідність припинити іноді гарячу риторику, яка лунала в обох столицях останніми тижнями і зламати взаємні стереотипи.

"Так само як греки не є лінивими хамами, так і німці не винні в бідах Греції. Ми повинні наполегливо працювати, щоб подолати ці стереотипи", - сказав Ципрас.

Читайте також: Євросоюз пообіцяв Греції ще 2 млрд євро

Меркель сказала, що важливо "подолати ці види стереотипів" про хороші та погані держави єврозони, якщо валютний союз хоче домогтися успіху в довгостроковій перспективі. Після прес-конференції лідери двох країн продовжили свої переговори за вечерею.

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс опинився в центрі скандалу після того, як у пресі з'явилося відео, на якому він демонструє непристойний жест і адресує його кредиторам у Німеччині.

23 березня в Афінах знову зробили скандальну заяву. Міністр закордонних справ Греції Нікос Котціас прирівняв свою виснажену економічною кризою країну до зруйнованої після Другої світової війни Німеччини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі