Майже 200 країн домовилися обмежити викиди парникових газів в атмосферу

Поділитися
Майже 200 країн домовилися обмежити викиди парникових газів в атмосферу Інші країни припинять збільшувати використання шкідливих газів до 2028 року © novostynauki.com
США і країни Європи зобов'язуються скоротити викиди на 85% до 2036 року.

Представники майже 200 країн світу в столиці Руанди Кігалі досягли домовленостей за кількістю викидів в атмосферу шкідливих газів від кондиціонерів та холодильників, що сприяють глобальному потеплінню.

"Це монументальний крок вперед", - заявив Державний секретар США Джон Керрі, повідомляє Reuters.

Згідно з домовленостями, США та велика частина країн Європи зобов'язуються скоротити викиди гідрофторвуглецю (створенний для заміни озоноруйнуючих речовин, що застосовуються в промисловості та аерозольних упаковках-ред.) на 10% до 2019 року і на 85% до 2036 року.

Інші країни припинять збільшувати використання цих шкідливих речовин в 2024 та в 2028 роках, після чого почнуть поступово відмовлятися від них.

Гази, які використовують в кондиціонерах та холодильниках, сприяють глобальному потеплінню. Причому ефект від гідрофторвуглецю в тисячі разів гірше, ніж від діоксиду вуглецю, і в даний момент за своїм обсягом гідрофторвуглець є самим швидкозростаючим забруднювачем атмосфери.

Читайте також: Вчені пов'язали глобальне потепління з новими хвойними лісами

Виробники холодильників і кондиціонерів почали використовувати гідрофторвуглеці після того, як були заборонені хлорфторвуглеці. Ці речовини руйнували озоновий шар, і їх вирішили замінити на гідрофторвуглеці. Заміна спрацювала, але пізніше з'ясувалося, що гідрофторвуглеці затримують тепло в атмосфері в кілька тисяч разів ефективніше, ніж діоксид вуглецю. Викиди гидрофторуглеродов невеликі, але стабільно зростають на 10-15% в рік, так як попит на кондиціонери збільшується, особливо в країнах, що розвиваються.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде рости. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через вплив Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі