М'який підхід Мей до Brexit може призвести до повстання - The Times

Поділитися
М'який підхід Мей до Brexit може призвести до повстання - The Times Мей не розуміє прихильників Brexit. © Number 10/Flickr
Оглядач пише, що прихильники виходу з ЄС не погодяться з розтягуванням процесу на довгі роки.

"Brexit означає Brexit", - сказала Тереза Мей, коли її обрали новим прем'єр-міністром Великобританії. Але досі не зрозуміло, що для неї особисто означає це слово.

Про це на сторінках The Times пише Мелані Філіпс. Вона зауважує, що для тих, хто голосував "за" на референдумі, воно означає покинути ЄС і повернути Великобританії суверенні повноваження її уряду, а також відновити контроль на кордонах. Прихильники такого сценарію були стревожені, коли уряд очолила Тереза Мей, яка насправді виступала за збереження членства в Євросоюзі. Однак її слова про те, що "Brexit означає Brexit" їх дещо заспокоїли, оскільки вони натякали на непорушність рішення на референдумі. Але, попри це, лишився дуже великий простір для маневрів.

В той час, як неприйнятний рівень імміграції підживлюється глобальним тиском, Британія не може контролювати свою міграційну політику, поки лишається суб'єктом законів ЄС, даючи громадянам країн-учасниць право жити і працювати, де їм заманеться в межах союзу. При цьому ЄС наполягає, що доступ до спільного ринку неможливий без прийняття цього вільного руху людей.

"Ми можемо майже точно сказати, що британський і європейський істеблішмент якраз розробляє способи, щоб фактично задовольнити бажання прихильників виходу, при цьому зберегти економічні вигоди для Великобританії і створити вуаль британського "суверенітету", - йдеться в статті.

Автор додає, що ці підозри підтверджує теза Мей про те, що британці хочуть "деякого контролю" над рухом людей з ЄС по Великобританії.

"Ні, вони точно не цього хочуть. Ті, хто голосував за Brexit, хочуть повного британського контролю над іміграцією. "Деякий" контоль означав би "деяку демократію", що в свою чергу говорило б, що ніякої демократії немає", - йдеться в статті.

Занепокоєння посилює пропозиція ЄС на сім років призупинити дію вільного пересування для Британії. Але, на думку автора, так само, як не можна мати "трохи" демократії, семирічні канікули від європейської міграційної політики не означатимуть повернення суверенної влади національного уряду.

Оглядач звертає увагу на те, що ЄС не збирається дозволяти Британії лишитися з доступом до спільного ринку, але при цьому відмовитися від вільного пересування людей. Прихильники збереження членства в ЄС підкреслюють, що на переговорах про новий формат відносин у Лондона мало аргументів, які б дали Лондону перевагу.

Автор радить звернути вагу на пропозицію секретаря з міжнародної торгівлі Ліама Фокса наростити товарообіг з Австралією, Новою Зеландією і США. На думку оглядача, це збільшить шанси Британії домовитися з ЄС про вигідні умови для Лондона. Водночас, затягування процесу Brexit лише розлютить тих, хто голосував за вихід на референдумі.

"Чи розуміє пані Мей значення цього великого повстання проти всього політичного істеблішменту? Те, що вона насправді думає, досі оповите неоднозначністю. Ми не знаємо, чи вона виконає волю прихильників Brexit, чи зробить все, щоб підірвати цей процес. Якщо вона не продемонструє впевненість в тому, що Британія може існувати самостійно навіть без спільного європейського ринку, вона підірве британські позиції на переговорах", - йдеться в статі.

Тим часом, прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила, що Британія не починатиме переговори з Brexitв цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС по торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід із ЄС проголосували 51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства – 48,1% (16 141 241 громадян). При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі