Топ Новини

Ліві не змогли сформувати уряд в Італії

28 березня 2013 в 22:40

Італія в політичному безвиході. Лідер лівоцентристів П'єр Луїджі Берсані так і не зміг сформувати Кабмін, тепер питання буде вирішувати президент республіки.

Пьер Луиджи Берсани
Берсані зневірився сформувати Кабмін, всі консультації зазнали фіаско

Глава італійської лівоцентристської коаліції П'єр Луїджі Берсані, якому було доручено сформувати новий уряд, 28 березня оголосив, що його спроби не увінчалися успіхом.

Берсані доповів президентові країни Джорджо Наполітано, що переговори між різними політичними силами зайшли в глухий кут. Рішення про те, як будуть розвиватися події далі, повинен прийняти глава держави.

"Я доповів президентові, що всі мої спроби ні до чого не привели, і він сказав, що буде сам розбиратися в ситуації", - заявив Берсані після зустрічі з Наполітано.

Переговори між партіями тривають у країні протягом місяця після минулих у лютому парламентських виборів. За результатами голосування ліві отримали перевагу в нижній палаті, а праві під проводом екс-прем'єра Сильвіо Берлусконі - у верхній.

При цьому рух "П'ять зірок", що отримав 25 відсотків голосів, відмовився вступати в коаліцію з будь-якою зі сторін, пояснивши, що старі політичні сили "віджили своє". У результаті в країні другий місяць фактично відсутній Кабмін.

Очікується, що якщо сторони не прийдуть до консенсусу, в червні відбудуться нові вибори до парламенту, на яких "П'ять зірок" може суттєво посилити свої позиції. В умовах економічної кризи і розчарування в політичній еліті, рух, що виступає за підзвітність політиків, отримує все більшу підтримку.

Читайте також:

Глава МЗС Італії пішов у відставку, не зумівши врятувати своїх співгромадян від суду в Індії

Сенат Італії очолить борець з мафією

FEMEN влаштували акцію протесту на дільниці, де голосував Берлусконі

Сильвіо Берлусконі отримав рік в'язниці

За матеріалами: Лента.ру
Теги Італія
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...