Лідер Китаю відправив всіх генералів служити рядовими

Поділитися
Лідер Китаю відправив всіх генералів служити рядовими Сі Цзіньпін почав реформу збройних сил з "перевиховання" генералів © goobimama, flickr.com
Сі Цзіньпін наказав офіцерам 15 днів служити у строю. Китайці саркастично цікавляться, як же воєначальники, що звикли до бенкетів, будуть справлятися з чищенням казарм.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін тимчасово "понизив" у званні всіх генералів і старших офіцерів армії, наказавши протягом двох тижнів нести службу як рядові солдати.

Несподіваний наказ всім офіцерам від підполковника і вище стати тимчасово рядовими є частиною кампанії з підйому бойового духу у військах.

Як вважають аналітики, своїм рішенням Сі Цзіньпін, який тільки у березні став главою КНР і головнокомандуючим збройними силами намагається втілювати ідеї Мао Цзедуна у питаннях реформування армії.

Так, у 1958 році Мао сказав, що старші чини щорічно повинні протягом місяця служити рядовими. Таким чином він зміцнив контроль над збройними силами, а багато маршалів і генералів пішли на пенсію або залишили країну. З часів Мао тимчасове зниження статусу військового керівництва в Китаї не застосовувалося.

Користувачі соціальних мереж в Китаї вже запитують, як воєначальники, які звикли до бенкетів, будуть справлятися з ранковою муштрою, навчальними марш-кидками і чищенням казарм.

Втім, в указі не вказується, наскільки важкою буде 15-денна служба у строю для генералів і офіцерів. Сказано лише, що на цей період офіцери і генерали повинні "жити, їсти і служити" разом з рядовими.

"Вони повинні забезпечувати себе всім необхідним самі, а також платити за їжу. Вони не повинні приймати запрошення на банкети, їздити на екскурсії, приймати подарунки або втручатися в розпорядок частини", - сказано в заяві китайського міністерства оборони.

Військовий експерт Ентоні Вонг Донг вважає, що Сі Цзіньпін щирий у своєму бажанні реформувати армію.

"Відсутність дисципліни, корупція і прірва між офіцерами і солдатами стали звичайними явищами в китайській армії, які ставлять під загрозу її ефективність. Сі це усвідомлює і намагається вирішити цю проблему", - розповів він.

Крім того, на думку експертів, Сі Цзіньпін намагається продемонструвати, що він почувається досить упевнено на своїй посаді і готовий показати свою владу армійським чинам - одній з найбільш впливових груп населення в країні. !zn

Читайте також:

Сі Цзіньпін розповів про "китайську мрію" - головну стратегію майбутнього

Китай лякає сусідів: армія близька до виконання "історичної місії"

Компартія Китаю відмовляється від червоних килимів, транспарантів з гаслами і помпезних банкетів

Китай вперше за 20 років увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі