Критики Кремля не вірять у історію про "серцевий напад" Лєсіна – FT

Поділитися
Критики Кремля не вірять у історію про "серцевий напад" Лєсіна – FT Критики не верят в смерть Лесина от сердечного приступа. Иллюстрация © ТАСС
Кох припускає, що в Москві дуже бояться, чи не розповів колишній радник Путіна щось ФБР.

Загадкова смерть колишнього радника Володимира Путіна і одного з архітекторів пропаганди Кремля Михайла Лєсіна породила масу теорій змови в Москві.

Про це на сторінках Financial Times пише Кетрін Хілл, нагадуючи, що колишній міністр з питань преси і голова корпорації "Газпром Медіа" був знайдений мертвим у готелі Dupont Circle у столиці США. Поліція поки не називає причин смерті колишнього радника Путіна, пояснюючи, що експерти повинні провести розтин. Однак в посольстві Росії відправили представника для упізнання Лєсіна і оголосили, що він помер "від серцевого нападу". Таку ж версію розповсюджує англомовний пропагандистський рупор Росії телеканал RT.

Але критики російського уряду ставлять під сумнів таку версію смерті колишнього міністра і радника президента РФ. Зокрема, колишній прем'єр-міністр Росії Альфред Кох, який очолював також "Газпром Медіа" до Лєсіна сумнівається, що Кремль просто так розповсюджує інформацію про серцевий напад ще до результатів розтину.

Він нагадав, що Департамент юстиції США і ФБР мали підозри проти Лєсіна щодо його можливої причетності до корупційних злочинів.

"Чому вони так сильно хочуть змусити усіх повірити, що це був серцевий напад? Можливо вони бояться, що Лєсін розповів ФБР щось у обмін на закриття розслідування проти себе?" - написав Альфред Кох на своїй сторінці в Facebook.

В липні минулого року сенатор від Міссісіпі Роджер Вікер звернувся до Департаменту юстиції США з проханням розслідувати справу проти Лєсіна через можливі порушення американського закону "Про корупцію за кордоном". Американський чиновник стверджував, що колишній радник російського президента придбав будинок вартістю 28 мільйонів доларів у Лос-Анджелесі за отримані незаконним шляхом гроші.

Запит американського сенатора до ФБР і Департаменту юстиції, вочевидь, тепер навряд чи будуть розслідувати далі, оскільки підозрюваний помер. ФБР зафіксували смерть Лєсіна, але не надали їй великого значення. Тому розслідуванням займається відділ вбивств поліції Вашингтона.

57-річний Лєсін був одним із найближчих союзників Путіна, який допоміг президенту перетворити Росію знову на авторитарну державу. Голова спілки журналістів Росії Всеволод Богданов називав Лєсіна "найбільш енергійним" міністром в країні за 20 років.

"Він був відданий не лише інтересам медіа індустрії, а й інтересам влади", - сказав він.

Тим часом, стало відомо, що смерть колишнього радника Путіна у Вашингтоні розслідує відділ вбивств. В 1999 році Лєсін був одним з кількох керівників державного телебачення в Росії, який дозволив випуск в ефір скандальне відео з генеральним прокурором РФ Юрієм Скуратов, автором ініціативи щодо боротьби з корупцією. На опублікованому відео від був з двома повіями.

З 1999 до 2004 року Лєсін був міністром з питань преси, а у 2004-2009 роках він був радником з питань ЗМІ президентів Володимира Путіна в Дмитра Медведєва. В часи його роботи в Кремлі був посилений контроль над журналістами, які робили репортажі з Чечні під час воєн, а незалежні телеканали були взяті під контроль держави. В 2005 році Лєсін був одним із тих, хто працював над створенням англомовного рупора пропаганди Кремля телеканалу Russia Today.

Експерти раніше пояснювали, що нинішня пропаганда Кремля використовує технологію маніпуляції 60-х років. Росія сьогодні, послуговуючись "рефлексивним контролем", перекручує інформацію і перебільшує свою потужність в очах суперників.

Radio Free Europe Radio Liberty повідомляло, що батько російської журналістики розчарований пропагандою в часи Путіна. За словами Ясена Засурського, сьогодні в Росії дуже мало журналістів, які насправді мають власну думку. Вони здебільшого займаються пропагандою і повторюють вигідні влади тези.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі