Топ Новини

Кремль захопив Крим у 2014-му незаплановано – колишній радник Путіна

29 січня 2016 в 10:30

У Москви було три заплановані спроби захопити Кримський півострів. Крим вдалося анексувати Кремлю, коли трапився Майдан, раніше, ніж передбачалося.

Андрей Илларионов
Було кілька спроб реалізації плану Кремля по захопленню Криму

Колишній радник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона Андрій Ілларіонов заявив, що президент Росії Володимир Путін кілька разів збирався провести анексію Криму і захопити Україну, але його дії саме в 2014 році були заплановані і стали відповіддю на Майдан. Про це Ілларіонов заявив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

"Було кілька спроб реалізації цього плану. Перша спроба припадає на час Помаранчевої революції наприкінці 2004-початку 2005 років. Невисокий рівень підготовки цієї операції змусив Кремль відкласти її", - сказав він.

Далі, за словами Ілларіонова, цей план хотіли здійснити в 2010 році, під час президентських виборів в Україні. Нібито в тому випадку, якщо Юлія Тимошенко набрала б більше голосів виборців, ніж Віктор Янукович. "Тоді можна було б використовувати легенду про захоплення влади в Києві "жидобандеровцами" і "фашистами" для того, щоб "захистити" від них кримчан", - додав він. Але оскільки тоді на виборах переміг Янукович, то план анексії знову довелося відкласти.

Читайте також: ПАРЄ дозволила Україні накладати санкції на депутатів за відвідування Криму

"Наступна спроба була запланована на президентські вибори 2015 року. У тому випадку, якщо Янукович не набрав більше половини голосів, а в Києві почався б новий Майдан. Тоді, прикриваючись "жидобандеровской загрозою", Москва могла б здійснити свій план. Однак Майдан почався раніше, коли його не дуже чекали ані в Києві, ані в Москві. Тому Путіну довелося переглядати свої плани та проводити анексію в 2014 році", - запевнив колишній радник Путіна.

За матеріалами: Апостроф
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...