Топ Новини

Конклав обирає 266-го Папу Римського

12 березня 2013 в 18:48

В Сикстинській капелі виборці принесли присягу і, зокрема, присягнулися "дотримуватися найбільшої таємниці щодо всього, що будь-яким чином стосується обрання Римського Понтифіка".

Конклав_5 < >
Фото YouTube

Конклав_5
YouTube
12 березня у Ватикані відбулося урочисте відкриття конклаву, на якому буде обраний 266-й Папа Римський.

З Паолинської капелі Апостольського палацу процесія зі 115 кардиналів-вибірників попрямувала з гімном Veni creator spiritus у Сикстинську капелу, де відбудуться вибори нового понтифіка.

Їх супроводжували представники Римської курії, командувач Швейцарської гвардії, медичний персонал, а також співробітники служби друку Святого престолу і журналісти ватиканських ЗМІ.

У Сикстинській капелі виборці принесли присягу і, зокрема, присягнулися "дотримуватися найбільшої таємниці щодо всього, що будь-яким чином стосується виборів Римського Понтифіка". Кожен учасник конклаву особисто вимовив заключну формулу клятви. Конклав почав свою роботу після того, як папський обер-церемоніймейстер вимовив знамениту латинську формулу extra omnes (усі геть). Після цього всі сторонні покинули Сикстинську капелу, важкі двері якої зачинилися на ключ.

Зв'язок з навколишнім світом в учасників конклаву буде здійснюватися за допомогою димових сигналів з труби над капелою, яку видно з ватиканської площі Святого Петра. Два рази на добу - близько опівдня (13:00 за Києвом) і 19:00 (20:00 за Києвом) у печі будуть спалювати бюлетені. Чорний дим буде свідчити про те, що вибори не відбулися, а білий повідомить про обрання нового - 266-го - Папи.

Зазначимо, що новий Папа Римський буде обраний за правилами, що детально описані в апостоличній конституції Universi Dominici gregis, яку в лютому 1996 року видав Папа Іоанн Павло II. Згідно з цим документом, понтифік повинен бути обраний на зборах кардиналів, вік кожного з яких не перевищує 80 років на момент оголошення у Ватикані режиму "вакантного престолу", тобто 28 лютого.

Згідно з особливим рескриптом motu proprio, підписаним Папою Бенедиктом XVI у червні 2007 року, його наступник повинен буде заручитися підтримкою як мінімум двох третин кардиналів-вибірників, тобто набрати не менше 77 голосів учасників конклаву.

Читайте також:

Під час виборів нового Папи у Сикстинській капелі заглушать зв'язок

Папа Бенедикт XVI залишив Ватикан

Бенедикт XVI стане "почесним папою"

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...