Конгресу США слід взяти на себе ініціативу щодо України - Washington Post

Поділитися
Конгресу США слід взяти на себе ініціативу щодо України - Washington Post Зміни в керівництві Сенату допоможуть наблизитися до вирішення питання по Україні
Сенат повинен діяти вже сьогодні, щоб надати Україні необхідну оборонне озброєння.

Білий дім вже продемонстрував, що він не збирається перешкоджати президенту РФ Володимиру Путіну у реалізації плану по розділу України. Конгрес, що представляє собою гілку влади, яка дорівнює за значимістю влади президента США має взяти на себе ініціативу щодо України. Про це пише Washington Post.

Автор публікації вважає, що зміни в керівництві Сенату в наступному Конгресі спростять цю задачу, але Сенату потрібно діяти вже зараз, а не чекати до січня. Оскільки подальша відстрочка в наданні Україні оборонного озброєння "дасть Путіну час для консолідації його позицій і розробки плану подальшого наступу". "Також відстрочка підвищує ризик розвитку ще більш серйозної загрози - загрози НАТО в країнах Балтії, де Путін вже винаходить прийменники, щоб заподіяти неприємності", - говориться в статті.

Сенатор Карл Левін і Роберт Менендес першими виступили на підтримку надання оборонного озброєння Україні. Голова Комітету у справах збройних сил Левін закликав до прийняття заходів у своєму липневому виступі в Сенаті: "Ми повинні надати Україні оборонне озброєння, зокрема, протитанкову зброю, яке допоможе Україні повернути свої території і стримати агресію Росії, при цьому не провокуючи росіян". Голова Комітету з міжнародних відносин Менендес у своєму вересневому інтерв'ю пояснив ситуацію ще простіше: "Якщо на вас йде танк, а ви стріляєте в нього з іграшкової рушниці, ви не зможете зупинити цей танк".

Але, як зазначає автор статті, навіть найбільш впливові сенатори не зможуть домогтися успіху в цих питаннях, якщо вони будуть діяти не спільно. Тільки велика команда з впливових членів обох партій може досягти мети. Тому необхідна двопартійна робоча група Сенату по Україні.

Автор публікації повідомляє, що знає 47 сенаторів, демократів і республіканців, які підтримують ідею надання оборонного озброєння Україні. "Це гарний початок із огляду на характер питання і опір з боку президента Обами", - говориться в статті. Деякі з решти 53 сенаторів готові приєднатися до вищезазначених 47 сенаторів. Тоді вони становитимуть більшість. Також є велика ймовірність того, що новообрані сенатори-республіканці активніше підтримають рішення про оборонному озброєнні України, оскільки приблизно дві третини прихильників цих заходів належать Республіканської партії. Автор зазначає, що прихід Мітча МакКоннелла на місце Гаррі Рейда в якості лідера більшості вплине на те, що Сенат буде слідувати своїм власним курсом, який різниться з курсом Білого дому. Тому у законопроекту Менендеса про надання зброї Україні є великі шанси.

Автор нагадує про ситуацію з Афганістаном і зазначає, що важливо надати сучасну оборонну зброю. "Ми не повинні повторювати цю помилку у випадку із підтримкою України. Наша підтримка повинна стати довгостроковою, якою була наша підтримка Європи після Другої світової війни", - йдеться в статті.

"Згодні з рішенням про надання оборонної зброї Україні сенатори повинні бути присутніми в повному складі на засіданнях Сенату кожен день, а не розраховувати на "суперзірок", які будуть замість них виступати", - сказано в публікації. Потрібно, на думку автора, сформувати двопартійну робочу групу по Україні, чию роботу буде забезпечувати відповідна група фахівців.

"За Конгресом останнє слово. Він повинен взяти на себе ініціативу. Поки він цього не зробить, Білий дім буде і далі здобувати перемогу", - резюмує автор.

Читайте також: Збройні сили України оновлять свій авіапарк

В кінці жовтня американський сенатор пообіцяв Україні зброя вже найближчим часом. Сенатор Інхоф нагадав, що 12 листопада розпочнеться сесія Сенату, "і якщо Барак Обама до того часу не ухвалить рішення про надання Україні зброї, то ми через наш комітет буде робити все, щоб він прийняв відповідне рішення".

Нинішні вибори в Конгрес дозволили республіканцям не тільки утримати більшість у нижній палаті, але і взяти під контроль верхню палату Конгресу - Сенат. Напередодні виборів в США, рейтинг Обами в США впав до мінімуму. Тоді експерти через розчарування в Обамі спрогнозували поразку демократичної партії США, від якої він обирався.

Як відомо, республіканці різко критикують демократів за надмірно м'яку позицію США на міжнародній арені, в першу чергу - перед викликом Росії. Наприклад, демократи на чолі з Обамою виступають проти поставок зброї в Україну, в той час як республіканці відкрито лобіюють збройну допомогу Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі