Конгрес США перетворюється на "колективного Рейгана" в умовах "нової холодної війни" - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Конгрес США перетворюється на "колективного Рейгана" в умовах "нової холодної війни" - експерт Більшість конгресменів є прихильниками жорсткого курсу щодо Росії © Florida Atlantic University Libraries
У США на законодавчому рівні закріплені вороги вільного світу – Іран, КНДР і Росія.

Конгрес США сьогодні рішуче змінює американську політику по відношенню до Росії, також як це зробив 40-й президент Рональд Рейган у 80-роках минулого століття, порушуючи статус-кво, який зберігався протягом десятиліть. Щоправда, місце "Імперії зла" СРСР зайняла нова "Вісь зла" - антидемократичні Іран, КНДР і Російська Федерація. Такую точку зору висловив директор Інституту стратегічних досліджень НАНУ, радник президента України Володимир Горбулін.

"Іран, Росія та Північна Корея - новий колективний противник вільного світу, деструктивні дії якого потрібно стримувати і ретельно відстежувати. Вбудовування Росії в один ряд з Іраном і Північною Кореєю дає чітке розуміння, якою її бачить сьогодні американський законодавець: авторитарною країною, де права людини - порожній звук, а мілітаризм і реваншизм - одні з основ державної політики", – пише Горбулін у своєму матеріалі для DT.UA.

Посилення уваги США до РФ, очевидно, лестить російському президенту Володимиру Путіну, який все ще не може попрощатися з надіями на відродження біполярного світу. Але включення Росії до одного списку з Іраном і Північною Кореєю не може не бити по його самолюбству.

"Сучасна Росія з її обмеженим суверенітетом не дотягує до стандарту "головного ворога" для такої держави, як США. Однак... для Росії розмова навіть з ворожою Америкою є підтвердженням великодержавності", – зазначає автор.

Поведінка президента США Дональда Трампа, який хоч і не був ініціатором посилення санкційного тиску на Кремль, але підписав "Акт про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій", стало свідченням того, що "система, спроектована політичними архітекторами американської держави ще в кінці XVIII ст., виявилася життєздатніший, ніж хаотичні метання людини на вищій посаді".

"З чим же сьогодні США входять в світ "нових 80-х"? Без Рональда Рейгана, але з "колективним Рейганом", без "рейганоміки", але з досить популістської економічної програмою, з блідою подобою (правда, агресивною) старого ворога, з політично роз'єднаним американським суспільством, у світі, де ніякої біполярності вже давно немає, але дуже багато чекають, що США знову візьмуть на себе глобальне політичне лідерство", – резюмує експерт.

Детальніше про переформатування системи міжнародних відносин в умовах "нової холодної війни" читайте у статті Володимира Горбуліна "Геополітична реверсія: "нові 80-ті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі