Комісія ООН щодо Сирії склала таємний список винних у масових вбивствах

18 лютого 2013 в 15:21

Згідно з доповіддю ООН, по всій Сирії відбуваються вбивства, довільні арешти і тортури - причому винні як армія уряду, так і сили повстанців.

Комісія ООН з розслідування порушень прав людини у Сирії констатувала, що вбивства та інші злочини проти мирних жителів здійснюють обидві сторони конфлікту - і урядові сили, і бунтівники.

Як наголошується у доповіді комісії, оприлюдненій 18 лютого, у міру наближення другої річниці сирійського конфлікту обидві сторони стають все більш жорстокими і безвідповідальними щодо людського життя.

Доповідь планується представити 11 березня на черговій сесії Ради з прав людини. Тоді ж Верховному комісару ООН з прав людини буде переданий засекречений список осіб і підрозділів, імовірно відповідальних за злочини у Сирії.

Таємний список вже зараз анонсувала на прес-конференції член Комісії у справах Сирії Карла дель Понте.

- Щодня Сирію залишають п'ять тисяч біженців

Дії, вчинені обома сторонами, комісія характеризує як "масові вбивства цивільних осіб".

"Перетворивши значні території на зону безперервних бойових дій, обидві сторони застосовують все більш жорстокі тактики і нові військові засоби. Війна набула міжусобного характеру, вона пронизана безпринципною злочинністю і ускладнюється присутністю іноземних бойовиків і екстремістських груп. Але при всій тяжкості порушень, їхні масштаби з боку урядових сил значно більші", - йдеться в доповіді комісії.

Доповідачі посилаються на очевидців, з якими провели 445 інтерв'ю.

За їхніми свідченнями, під час обшуків будинків і на контрольно-пропускних пунктах по всій Сирії відбуваються свавільні затримання, у в'язницях і неофіційних місцях позбавлення волі здійснюються "вбивства, тортури, зґвалтування, насильницькі викрадення та інші нелюдські акти".

За свідченням перебіжчиків, під час ударів урядових сил у міських районах, де присутні повстанці, не робиться відмінності між цивільним населенням і бойовиками.

Є повідомлення про цільові повітряні напади на лікарні, пекарні і черги за хлібом: зареєстровано не менше 12 випадків, коли жертвами бомб стали сотні мирних жителів, що стояли у чергах після затяжного дефіциту.

Також були задокументовані факти повного знищення цілих житлових кварталів урядовими військами.

Не проявляють гуманізму і озброєні загони повстанців. Коли вони встановлюють контроль над територією, вони також здійснюють вбивства, довільні арешти і захоплення заручників, застосовують тортури. Такі дії можна розцінювати як військові злочини. Антиурядові сили проводять операції усередині густонаселених міст і сіл, піддаючи небезпеці мирних громадян, сіють серед них страх, підриваючи заміновані автомобілі і споряджаючи терористів-смертників, йдеться в документі.

Урядові війська, пов'язані з ними ополченці і антиурядові збройні групи порушують права дітей.

Були зафіксовані випадки вбивств, тортури і зґвалтувань проурядовими силами. Діти у віці до 15 років брали активну участь, у тому числі і як бойовики, у бойових діях у складі деяких антиурядових озброєних груп, з'ясувала Комісія ООН.

Рішення про створення Комісії було прийнято в серпні 2011 року на спецсесії Ради ООН з прав людини у Сирії. Дамаск не дав їй дозволу на в'їзд у країну. В результаті розслідування велося шляхом опитування очевидців подій по телефону, через інтернет-сервіс Skype або особисто за межами Сирії.

Комісію очолює бразилець Паулу Сержіу Пінейру, спецпосланець Ради, колишній спецдоповідач ООН щодо ситуації з правами людини у Бурунді і М'янмі.

До неї також входять колишній генеральний комісар Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт Карен Абу Зейд, екс-генпрокурор Міжнародного трибуналу ООН по колишній Югославії Карла дель Понте і колишній спеціальний доповідач з питання про стан в галузі прав людини у КНДР Вітіт Мунтарбхорн.

Читайте також:

Сирійські повстанці захопили найбільшу в країні ГЕС

Іран і "Хезболла" сформували в Сирії загони повстанців для підтримки Асада

Башар Асад пообіцяв перемогти повстанців, навіть якщо Дамаск буде зруйнований

За матеріалами: newsru.com
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...