Колишні лідери ЄС пропонують включити США у Нормандський формат

Поділитися
Колишні лідери ЄС пропонують включити США у Нормандський формат Колишні лідери ЄС пропонують посадити за стіл Нормандського формату ще й США. © AP Photo Luca Bruno
На їхню думку, Мінський процес зайшов у глухий кут через Росію, тому потрібно шукати альтернативні шляхи закінчити війну.

Уряд Росії і її маріонетки продовжують порушувати режим припинення вогню і підривають роботу спостерігачів ОБСЄ. Тому Мінський процес зупинився. Україна не може виконати свої політичні зобов'язання за Мінськими домовленостями, коли щоденно її солдати гинуть.

Про це йдеться у заяві неформальної групи "Друзів України", яку публікувало видання Politico. Під нею підписалися колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт, екс-голова уряду Польщі Влодзімеж Чімошевіч, колишній голова Європарламенту Ганс-Герт Пюттерінг, екс-Генсек НАТО Андрес Фог Расмусен, ще донедавна президент Естонії Тоомас Генрдік Ільвес, екс-прем'єр-міністр Словаччини Мікулаш Джурінда і колишній міністр закордонних справ Великобританії сер Малкольм Ріфкінд.

Вони зауважують, що "Нормандський фонмат" допоміг укласти Мінські угоди, після чого спостерігалося покращення діалогу між сторонами конфлікту.

"Однак, для того, щоб рухатися далі в напрямку пошуку завершення війни, потрібно серйозно оновити формат і залучити до нього всіх доречних гравців, в тому числі і США", - йдеться в заяві.

При цьому в ній вказано, що Європі варто зберігати міцну єдність і навіть посилити санкції проти Росії.

"Сподіватися на співпрацю з тим, хто непогоджується з фундаментальними принципами і цінностями - наївно. Відмова підтримувати тих, хто намагається реформуватися, короткозоро і згубно. Посиливши підтримку українській трансформації і зберігши тверду позицію проти росії, Європа і США можуть почати збирати осколки європейської системи безпеки", - йдеться в заяві.

Автори радять ЄС визнати прогрес України у проведенні реформ і скасувати короткострокові візи без зволікань. Подальша допомога Заходу для України повинна бути обумовлена і чітко пов'язана з результатами реформ. Однак, донори повинні також проявити гнучкість і запропонувати Києву більшу допомогу, коли Київ виконає вимоги.

"Друзі України" вважають, що Захід повинен бути готовий надати більш суттєву військову допомогу Україні, включно з адекватними оборонними системами, якщо Росія буде продовжувати порушувати перемир'я і постачати більш сучасну зброю в Донбас. США і ЄС варто переконати партнерів по всьому світу приєднатися до санкцій проти Росії, а також викрити тих, хто намагається їх оминути.

Нинішні санкції "Друзі України" пропонують ЄС продовжити не на півроку, а одразу на рік. Це, на їхню думку, продемонструє європейську рішучість.

"Щоб вирішити конфлікт на Сході України, ми повинні залучити всіх релевантних гравців, включно з Україною, ЄС, США і Росією. Паралельно Україна повинна запустити інклюзивний процес розвитку стратегії для реінтеграції Донбасу. Такий план повинен вийти за межі політичних питань і сфокусуватися на потребах населення з обох боків лінії конфлікту", - йдеться в заяві.

Тим часом, видання Wall Street Journal писало, що у ЄС обговорять нові санкції проти РФ за її дії у Сирії. Керівництво ряду європейських держав пропонує погодити розширення санкційних списків вже за підсумками зустрічі лідерів ЄС наступного тижня.

А чергова зустріч Нормандської чертвірки відкладається. Олланд і Меркель не домовилися з Путіним про саміті "Нормандської четвірки" в Берліні. Як повідомив журналістам офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, проведення такої зустрічі залежить від прогресу у виконанні Мінських угод.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі