Топ Новини

КНР може вчинити з Гонконгом, як Росія з Україною – Financial Times

30 вересня 2014 в 19:37

Гонконгців в Пекіні, як і українців в Москві, називають братами, доки вони не починають захищати свої інтереси.

Гонконг_11
КНР може вчинити з Гонконгом, як Росія з Україною
Протест в Гонконзі став найбільшим політичним викликом офіційному Пекіну за останні 25 років. Щоправда, цього разу офіційна влада Китаю в кращому становищі, ніж в 1989 році, коли студенти влаштували протест в столиці на площі Тяньаньмень.

Як пише Financial Times, сьогодні Китай став однією з найбільш економічно впливових країн світу. До того ж, на відміну від подій в Пекіні 25 років тому, нинішній протест відбувається не в столиці, а на периферії. 

Зараз комуністична влада намагається заблокувати новини з Гонконгу. Офіційна китайська преса не пише про протести. Однак якщо демонстрації продовжаться, Пекін може зіграти на прихованому протистоянні мешканців материкового Китаю і Гонконгу. 

Жителі анклава демократії сприймають китайців з материка, як "неотесаних чужинців", а ті в свою чергу вважають мешканців Гонконга "розбещеними сопляками, які непатріотично сумують за ґнітом Великобританії".

"В цьому сенсі офіційна реакція події в Гонконзі, можливо, нагадують реакцію Росії на демонстрації в Україні. Українців і гонкогців вітають в Москві і Пекіні як братів, доки вони грають за правилами. Але щойно вони починають відстоювати свої інтереси, їх одразу ж називають інструментом західного імперіалізму", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що, безумовно, Гонконг входить в склад Китаю в той час, як Україна – незалежна і суверенна країна.

"Але насильницьке рішення проблеми протестів в Гонконгу підірве відносини між Китаєм і Заходом майже з так сам, як анексія Криму зруйнувала співпрацю між Росією і Заходом. Уряд в Пекіні тепер думає над наступним кроком", - йдеться в статті.

В інтересах всіх сторін конфлікту, щоб Пекін прийняв розумне рішення, і демонстранти розійшлися по домівках, зберігши стабільність в Китаї і світовій економіці.

Нагадаємо, що протестувальники в Гонконзі висунули ультиматум і почали будувати барикади.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...