КНДР здатна виготовити вісім ядерних зарядів – ЗМІ

Поділитися
Пхеньян здатний створити ядерний заряд з використанням п'яти, а не шести кілограмів плутонію
У розпорядженні Північної Кореї є 40 кг плутонію.

Північна Корея здатна створити ядерний заряд використовуючи шість кілограмів плутонію, повідомляє з посиланням на джерела в південнокорейській розвідці агентство Yonhap.

Раніше вважалося, що КНДР знадобиться більша кількість плутонію для створення ядерного заряду. Також численні південнокорейські урядові джерела вважають, що з урахуванням розвитку технологій в Північній Кореї, Пхеньян здатний створити ядерний заряд з використанням п'яти, а не шести кілограмів плутонію.

За даними Південної Кореї, КНДР на даний момент має близько 40 кг плутонію, цього може вистачити на виробництво восьми ядерних зарядів. Деякі джерела не виключають, що за кілька останніх місяців Пхеньян міг збільшити цю кількість.

Також є інформація про спроби Північної Кореї провести високозбагачений уран.

Читайте також: КНДР у 2016 році розширить радіус дії балістичних ракет – доповідь

Нагадаємо, що після Корейської війни 1950-1953 років мирний договір не був підписаний між КНДР і Південною Кореєю, ні між КНДР і США. Було укладено лише угоду про перемир'я. Головним фактором, який перешкоджає налагодженню діалогу КНДР і США, є північнокорейська ядерна програма. Також Сполучені Штати стурбовані випробуваннями Пхеньяном балістичних ракет.

У вересні Північна Корея заявила про готовність використовувати ядерну зброю проти Сполучених Штатів та інших "ворогів", якщо вони будуть далі дотримуватися "їх безрозсудною ворожої політики" по відношенню до режиму Кім Чен Ина.

"Войовнича" риторика КНДР прозвучала лише через три тижні після того, як Північна і Південна Корея досягли угоди, яка знизила напруженість у регіоні. Приводом для найсерйознішого за останні кілька років загострення стали великомасштабні військові навчання США і Південної Кореї у відповідь на інцидент з підривом трьох солдатів Сеула на мінах, які були встановлені КНДР на демілітаризованій зоні. Однак у Пхеньяні їх назвали "оголошенням війни". Після різкого загострення ситуації обидві сторони наказали привести війська у повну бойову готовність. 24 серпня Південна Корея і КНДР прийшли до угоди по деескалації ситуації на кордоні.

29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.

22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.

14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.

У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.

Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі