Топ Новини

КНДР відновить роботу ядерного реактора у Йонбені

2 квітня 2013 в 12:10

Північна Корея відновлює діяльність ядерного центру у Йонбені. Влада КНДР має намір відновити всі об'єкти комплексу, включаючи установку зі збагачення урану і ядерний реактор потужністю 5 МВт, зупинений у 2007 році.

КНДР планує відновити експлуатацію зупиненого в 2007 році реактора в ядерному центрі у Йонбені, повідомляє у вівторок, 2 квітня північнокорейське Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) з посиланням на представника генерального департаменту з атомної енергії (ГДАЕ) КНДР.

За словами представника ГДАЕ, озвучена на пленарному засіданні ЦК Трудової партії Кореї програма на розширення економічного розвитку КНДР і на створення ядерної промисловості передбачає вирішення проблем з нестачею енергії в країні. У зв'язку з цим Генеральний департамент прийняв рішення про перегляд планів використання всіх існуючих ядерних потужностей у країні.

Прийнятий план буде включати в себе "поновлення діяльності на ядерному підприємстві в Йонбені, зокрема, заводу зі збагачення урану і ядерного реактора з графітовим сповільнювачем потужністю 5 мегават". Робота була зупинена в жовтні 2007 року в рамках угоди під час шестисторонніх переговорів.

Разом з тим, на думку експертів, заява влади КНДР про плани ввести в експлуатацію зупинений реактор в ядерному центрі у Йонбені є лише черговою спробою залякування США і Південної Кореї - реактор вимагає багато часу.

Учасниками шестисторонніх переговорів з денуклеаризації, розпочатих у 2003 році і фактично перерваних в кінці 2008 року, є КНДР і Південна Корея, Китай, Росія і Японія.

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році, у 2006, 2009 і 2012 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою до КНДР припинити діяльність у ядерній сфері. Наприкінці листопада 2010 року КНДР офіційно підтвердила розширення ядерної програми, оголосивши про кілька тисяч діючих центрифуг на підприємстві зі збагачення урану у Йонбені. Інспектори МАГАТЕ спостерігали за діяльністю у Йонбені до квітня 2009 року, коли КНДР припинила співпрацю з агентством і вислала його фахівців.

Читайте також:

США розмістили біля берегів Південної Кореї есмінець для відбиття ракетних атак

КНДР включила в список цілей для авіаударів бази США на території Японії

Південна Корея підготувала план "активного залякування" КНДР

Нові погрози КНДР налякали Захід: перекладачі помилково "оголосили війну" Південній Кореї

 

За матеріалами: РИА Новости
Теги КНДР
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...