Клінтон на чолі США може допомогти Німеччині виступити проти агресивної Росії – WSJ

Поділитися
Клінтон на чолі США може допомогти Німеччині виступити проти агресивної Росії – WSJ Клінтон може допомогти Меркель виступити проти Росії. © U.S. Department of State/Flickr
Оглядач пише, що кандидат-демократ добре розуміє суть російської політики.

Коли під час одного з нещодавніх опитувань німців запитали, кого б вони хотіли бачити президентом США, 90% опитаних відповіли, що кандидата-демократа Гіларі Клінтон. 4% висловилися на користь республіканця Дональда Трампа.

Звісно, це лише дані чергового соціологічного дослідження, але якщо Клінтон переможе, вони повинні послужити їй в якості підтримки її жорстких поглядів на агресивну Росію, які їй варто довести напряму до канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Про це на сторінках Wall Street Journal пише оглядач Джон Вінокур, нагадуючи, що Берлін ключовий союзник Вашингтона в ЄС. На його думку, Євросоюз далекий від рішучої відповіді на агресію Росії в Сирії чи будь-де інде. Доказом цього став результат саміту лідерів ЄС у Брюсселі. Перед зустріччю вони говорили про "розгляд усіх можливих дій, якщо нинішні звірства продовжаться". Але з фінального документу ця рішучість зникла, як і всі згадки про можливість запровадження нових санкцій проти Росії.

Погрози розглянути "всі можливі варіанти" все одно налякали б Володимира Путіна, як і постійні заяви адміністрації Барака Обами про "неприпустимі дії" під час переговорів з Іраном щодо його ядерної програми.

Автор також нагадує про появу в Берліні російського чиновника Владислава Суркова, який з початку російської війни проти України потрапив в "чорний список" санкцій. Йому заборонений в'їзд на територію країн ЄС. Але от він в столиці Німеччини, а в Берліні пояснюють, що він отримав "спеціальний дозвіл".

"Це налякана Німеччина, стабільність якої знижується, а оточує яку неефективна Європа. Стовпи твердості, якими були Deutsche Bank і Volkswagen, похитнулися. Загони Бундесверу, які підтримують операції коаліції проти "Ісламської держави", уникають бойових дій в Іраку. А проросійські "праві" партії прокладають собі шлях в Бундестаг, куди вони можуть потрапити в 2017 році", - пише оглядач.

На його думку, Клінтон безумовно бачить хиткість позицій німецького канцлера. Однак вона може скерувати Меркель до курсу, який буде символізувати повернення Німеччини до її кращих часів німецької твердої політичної позиції.

Читайте також: У Клінтон на чолі США буде три сценарії, як вчинити з Росією – The Guardian

Зокрема, Клінтон на чолі США може закликати Німеччину відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік-2". Європейські експерти і критики вже досить довго називають цей проект політичним і небезпечним, оскільки він посилить енергетичну залежність Європи і Німеччини від газу Росії. Ще будучи Держсекретарем, Клінтон застерігала, що російський контроль над енергетичними поставками в Європу – це виклик, "який ми ігноруємо на свій страх і ризик".

За словами німецького депутата з ХДС Норберта Рьоттгена, на тлі агресивної російської поведінки в Сирії, трансатлантичній спільноті потрібен новий старт, який би допоміг США і Німеччині переглянути свою політику щодо агресивної Росії. І блокування "Північного потоку-2" могло б стати хорошим сигналом. Але Меркель переконана, що нова ГТС – це цілком чесний бізнес-проект без політичного підтексту. Соціал-демократи активно підтримують його побудову, а Меркель не чинить жодного опору.

Автор припускає, що Клінтон може і відкласти питання енергетичної незалежності Європи на потім. І це стане тестом на надійність для неї.

Раніше історик Ян Берендс писав на сторінках Die Zeit, що Меркель повинна показати Путіну, що ціна війни проти України зростатиме. Берлін і Париж хотіли, щоб Москва була партнером, зацікавленим у завершенні війни. Але Росія продовжує проводити військові операції в Донбасі і силою утримувати анексований Крим. І бажання європейців в Мінську не посприяли закінченню війни.

Тим часом, видання Rzeczpospolita писало, що перемога України у війні залежить від того, ким Захід буде вважати Путіна. В очах європейських лідерів російський президент надто часто змінює ролі. То він варвар, який вбиває людей в Сирії і на Сході України, а вже через тиждень - партнер, з яким ведуть переговори про спільні дії проти "Ісламської держави".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі