Китайці все частіше подорожують у Владивосток, вважаючи його своїм – NYT

Поділитися
Китайці все частіше подорожують у Владивосток, вважаючи його своїм – NYT Китайські туристи їздять в російський Владивосток і називають його Хайшеньвай. © flickr/pas2011
Офіційно Пекін не має територіальних претензій до Москви, однак неформально існують ті, хто невдоволений старими угодами про переділ територій.

Бізнесмен із північного сходу КНР Цуй Жунцей не може собі дозволити поїздку в Париж. Той йому доводиться задовольнятися європейським шармом прямо біля китайського кордону. Він вже втретє приїжджає у російський Владивосток, який дуже відрізняється від його рідного міста, яке розташоване всього за кілька кілометрів.

Однак, як і більшість китайців, які приїжджають у місто, Цуй ввадає, що воно повинно носити назву Хайшеньвай. Так воно називалося, коли було частиною Китаю. Про це на сторінках New York Times пише оглядач Енрдрю Хіггінс.

Китайський турист запевняє, що це "історичний факт". Сучасна база Тихоокеанського флоту Росії і символ амбіцій президента Володимира Путіна, який намагається зобразити свою країну як азіатську, - це історична китайська територія.

"Принаймні вона була нею, доки Пекінський договір, підписаний в 1860 році після поразки Катаю під натиском Британії у Другій опіумній війні, не віддав Владивосток і інші області на північ від нинішньої КНДР в руки Росії", - йдеться в статті.

Офіційно Пекін не претендує на цю частину Росії. Низка угод, підписаних після 1991 року, чітко розмежувала територію обох країн і встановила, де і що кому належить. Китайська влада офіційно не вимагає змінити кордони. Однак неофіційно, в Китаї є люди, які вважають, що давні угоди були несправедливими і хотіли б повернути своїй країні втрачене.

Тим часом, місто із населенням близько 600 тисяч людей стало популярним туристичним і торговельним напрямком серед китайців. Дін шеньхан, який шиє взуття, пояснив, що приїжджає торгувати у Владивосток, щоб уникнути конкуренції з боку інших виробників у своїй рідній провінції Хейлунцзян.

"Все це було китайським, поки династію Цин не змусили віддати це росіянам", - сказав він, вказуючи рукою на вулиці російського міста.

Торговець додав, що повернути місто КНР можна лише за допомогою війни, а ніхто цього не хоче. У свою чергу, видання Die Zeit писало, що Китай і Росія насправді конкуренти, а не союзники. Для Пекіна несподіване зближення з Москвою двояке. З одного боку, РФ тепер йде на поступки,укладаючи вигідніші для китайської сторони угоди на поставки газу і підтримуючи "Шовковий шлях", до якого раніше ставилася холодно. З іншого боку, КНР не зацікавлена у тісній дружбі з Росією, тому що європейський ринок для неї більш пріоритетний.

Раніше видання The American Interest писало, що Китай не рятує Росію і наживається на її слабкості. Пекін вичікує, коли Москва заглибиться в економічні проблеми до такої міри, щоб вигідно скупити її енергетичні активи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі