Китай вперше за 20 років увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї

Поділитися
Китай вперше за 20 років увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї Китай витіснив Британію з топ-5 світових продавців зброї © centralasia-adventures.com
Британія вибула з топ-5 найбільших постачальників озброєнь вперше після Другої світової війни - її місце посів Китай, який активно працює над збільшенням своєї військової потужності.

Китай вперше з часів закінчення холодної війни" увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї, витіснивши з топ-5 Великобританію.

За даними доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), очолюють п'ятірку найбільших постачальників озброєнь, як і раніше, США (30% у частці глобального експорту зброї), далі, як і в попередньому рейтингу, йдуть Росія (26%), потім - Німеччина (7%), Франція (6%) і Китай (5%).

У доповідь увійшли дані про постачання основних видів звичайних озброєнь і військового обладнання у період з 2008 по 2012 роки.

SIPRI звертає увагу, що склад п'ятірки "лідерів" змінився вперше за останні 20 років. При цьому вперше з 1950 року туди не потрапила Великобританія.

За звітний період на частку Китаю припадає 5% угод, тоді як у 2003-2007 роках частка КНР становила 2%. Як пояснили експерти SIPRI, зростання значною мірою зумовлене постачаннями Пакистану. На їхню думку, ряд нещодавніх угод показує, що Китай починає заявляти про себе, як значущий постачальник зброї.

Найбільшими імпортерами, за даними інституту, стали країни Азії та Океанії (47%). Серед них лідирує Індія (12%), Китай (6%), Пакистан (5%), Південна Корея (5%) і Сінгапур (4%).

За даними SIPRI, в цілому обсяги міжнародних постачань основних видів звичайних озброєнь зросли в період у період з 2008 по 2012 роки на 17% порівняно з попередньою п'ятирічкою 2003 - 2007 років.

На місяць раніше SIPRI оприлюднив список ста найбільших світових виробників зброї за підсумками 2011 року. Китайські підприємства в рейтинг не увійшли, оскільки КНР не надає відкриті дані. Перше місце посіла американська корпорація Lockheed Martin, друге - Boeing. Трійку лідерів замикає британська BAE Systems.

Опубліковані 18 березня дані увійдуть в публікації щорічника "SIPRI -2013", черговий номер якого буде представлений у червні.

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру SIPRI був заснований у 1966 році і є незалежним аналітичним центром, що займається дослідженнями конфліктів, озброєнь, контролю над озброєннями і роззброєнням. !zn

Читайте також:

Сі Цзіньпін розповів про "китайську мрію" - головну стратегію майбутнього

Найчастіше на експорт Україна продає стару радянську зброю. В Африку

Китай лякає сусідів: армія близька до виконання "історичної місії"

Обама звинуватив китайську владу у фінансуванні кібератак на об'єкти інфраструктури США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі