Топ Новини

Китай вперше за 20 років увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї

18 березня 2013 в 09:04

Британія вибула з топ-5 найбільших постачальників озброєнь вперше після Другої світової війни - її місце посів Китай, який активно працює над збільшенням своєї військової потужності.

Экспорт оружия
Китай витіснив Британію з топ-5 світових продавців зброї
centralasia-adventures.com

Китай вперше з часів закінчення холодної війни" увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї, витіснивши з топ-5 Великобританію.

За даними доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), очолюють п'ятірку найбільших постачальників озброєнь, як і раніше, США (30% у частці глобального експорту зброї), далі, як і в попередньому рейтингу, йдуть Росія (26%), потім - Німеччина (7%), Франція (6%) і Китай (5%).

У доповідь увійшли дані про постачання основних видів звичайних озброєнь і військового обладнання у період з 2008 по 2012 роки.

SIPRI звертає увагу, що склад п'ятірки "лідерів" змінився вперше за останні 20 років. При цьому вперше з 1950 року туди не потрапила Великобританія.

За звітний період на частку Китаю припадає 5% угод, тоді як у 2003-2007 роках частка КНР становила 2%. Як пояснили експерти SIPRI, зростання значною мірою зумовлене постачаннями Пакистану. На їхню думку, ряд нещодавніх угод показує, що Китай починає заявляти про себе, як значущий постачальник зброї.

Найбільшими імпортерами, за даними інституту, стали країни Азії та Океанії (47%). Серед них лідирує Індія (12%), Китай (6%), Пакистан (5%), Південна Корея (5%) і Сінгапур (4%).

За даними SIPRI, в цілому обсяги міжнародних постачань основних видів звичайних озброєнь зросли в період у період з 2008 по 2012 роки на 17% порівняно з попередньою п'ятирічкою 2003 - 2007 років.

На місяць раніше SIPRI оприлюднив список ста найбільших світових виробників зброї за підсумками 2011 року. Китайські підприємства в рейтинг не увійшли, оскільки КНР не надає відкриті дані. Перше місце посіла американська корпорація Lockheed Martin, друге - Boeing. Трійку лідерів замикає британська BAE Systems.

Опубліковані 18 березня дані увійдуть в публікації щорічника "SIPRI -2013", черговий номер якого буде представлений у червні.

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру SIPRI був заснований у 1966 році і є незалежним аналітичним центром, що займається дослідженнями конфліктів, озброєнь, контролю над озброєннями і роззброєнням.

Читайте також:

Сі Цзіньпін розповів про "китайську мрію" - головну стратегію майбутнього

Найчастіше на експорт Україна продає стару радянську зброю. В Африку

Китай лякає сусідів: армія близька до виконання "історичної місії"

Обама звинуватив китайську владу у фінансуванні кібератак на об'єкти інфраструктури США

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...