Китай обігнав Росію за обсягом золотих резервів

Поділитися
Китай обігнав Росію за обсягом золотих резервів Китай опублікував дані про резерви золота © РИА Новости
За останні шість років Китай збільшив запаси на 57%.

Вперше з 2009 року народний банк Китаю опублікував дані про резерви золота. Згідно з опублікованими даними, Китай обігнав Росію за обсягом золотого запасу, зайнявши п'яте місце в світі, повідомляє агентство Bloomberg.

Так, станом на кінець червня НБК мав 53,31 млн тройських унцій афінажної золота (1658 тонн), тоді як російські запаси складають близько 1238 тонн. Станом на 1 червня обсяг запасів монетарного золота у складі міжнародних резервів ЦБ РФ досяг 40,2 млн унцій (1,25 тис. тонн).

За останні шість років Китай збільшив запаси на 57% - з 33,89 млн унцій (1054 тонни) на кінець травня 2009 року.

Згідно з даними Всесвітньої золотої ради (World Gold Council, WGC), перше місце в світі за запасами афінажної золота займають США - 8 133,5 тис. тонни.

У той же час, як відзначає The Financial Times, Китай є світовим лідером за обсягами закупівлі золота. У першому кварталі центробанки і державні відомства збільшили покупки золота 17-й квартал поспіль.

Читайте також: Керрі не вважає Росію і Китай реальними загрозами для США

У січні, коли даних по Китаю не було, МВФ повідомив, що в грудні 2014 року Росія збільшила золоті резерви дев'ятий місяць поспіль, залишаючись на п'ятому місці в світі за обсягом запасів золота. Однак, ннезважаючи на збільшення золотого запасу, обсяг золотовалютних резервів РФ впав до мінімуму з початку 2009 року на тлі величезних витрат на підтримку курсу рубля.

7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі