Кіпр може зірвати міграційну угоду Меркель з Туреччиною – FT

Поділитися
Кіпр може зірвати міграційну угоду Меркель з Туреччиною – FT Президент Кіпру поскаржився на сильний тиск на нього з боку країн ЄС
Нікосія виступає проти повторного запуску переговорів про членство Туреччини до ЄС.

Покликаний зупинити міграційний криза план шляхом переговорів може бути дискредитований Кіпром. Президент цієї країни Нікос Анастасіадіс попередив, що він не приймає ключовий момент угоди перезапуск переговорів про вступ Туреччини до ЄС, пише британське видання The Financial Times.

Нікос Анастасіадіс нарікає, що він перебуває під сильним тиском з боку інших країн ЄС через переговори про членство Туреччини в ЄС.

Туреччина, як підкреслюється в статті FT, підняла питання про переговори про її членство в ЄС як аргумент на шляху досягнення плану німецького канцлера Ангели Меркель, в якому Анкара повинна буде прийняти тисячі мігрантів з грецьких островів. "Але без кіпрської згоди угода при особистому посередництві Меркель з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу може зірватися на саміті наступного тижня", - підкреслює автор.

"Я ніколи не погоджуся на цей примус, і ніколи не дам свою згоду", - сказав Нові.

Як і більшість делегацій ЄС кіпрські дипломати заявили, що вони були приголомшені угодою Меркель і Давутоглу. Про цю угоду кількома днями раніше написало видання The Times. У статті йдеться, що Меркель розлютила своїх союзників і може зірвати міграційну угоду з Туреччиною через нові вимоги. Німеччина, зокрема, сильно натиснула в питанні про те, що "за кожного сирійця, прийнятого Туреччиною з грецьких островів, інший сирієць, з Туреччини, повинен переміщатися в одну з країн ЄС". Автор статті нагадав, що, згідно з правилами ЄС, Туреччини не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні (що мається на увазі при укладенні міграційної угоди), поки вона не визнає уряд Кіпру. "Ця проблема є червоною лінією для Кіпру та Франції", - підкреслює видання.

З 1974 року Кіпр розділений після збройного вторгнення Туреччини. Окупованими виявилися 38 % території острова, на якій в 1983 році була проголошена Турецька республіка північного Кіпру. Її визнала лише Туреччина. Угода про асоціацію між ЄС і Туреччиною було підписано в 1963 році, а заявку на членство в ЄС Анкара подала в 1987 році. Переговори про вступ почалися тільки в 2005 році. Головною перешкодою залишається позиція Туреччини щодо кіпрському питання.

Читайте також: Меркель виступила проти закриття "балканського маршруту" для мігрантів

Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потоків мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні з-за напливу шукачів притулку.

Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі