Кати ЦРУ тижнями тримали в'язнів у трунах і обіцяли зарізати дітей – Washington Post

10 грудня 2014 в 11:57

Згідно з доповіддю Сенату США, людей місяцями тримали за ґратами навіть з'ясувавши, що затримання було помилкою.

Пытки водой
ЦРУ жорстоко катувало людей. Ілюстрація.
В США спалахнув скандал через доповідь Сенату про програму ЦРУ, в ході якої людей арештовували за межами країни, утримували в таємних в'язницях і жорстоко катували. Підставою для таких арештів були підозри в співпраці з терористами. Однак дуже часто людям доводилося терпіти тортури через помилку спецслужб США.

Видання Washington Post опублікувало витяги з доповіді Сенату, в яких описуються найбільш жорстокі тортури, які застосовували американські спецслужби. Зокрема, в доповіді йдеться, що 26 із 119 людей були затримали безпідставно навіть за критеріями ЦРУ.

"Один з таких арештантів – Абу Худхайфа, якого обливали крижаною водою і змушували простояти 66 годин без сну, а потім відпустили. ЦРУ з'ясувало, що він не був тим, за кого його мали", - йдеться у доповіді.

Також в документу сказано, що президент Джордж Буш-молодший під час розгляду доповіді про так звані "вдосконалені методи допиту" був стурбований зображенням людини, "прикутої до стелі і одягненої в памперс". Арештований був змушений випорожнюватися під себе.

Також кати ЦРУ годували і поїли своїх в'язнів через пряму кишку. Такі методи були застосовані щонайменше до 5 людей.

"Маджид Хан спробував голодувати і скалічити себе, що призвело до посилення уваги до нього з боку персоналу в'язниці ЦРУ", - йдеться в описі однієї з тортур.

Хана почали годувати примусово через ніс і за допомогою введення спеціальних препаратів у вену. В'язень не пручався цьому, але через три тижні ЦРУ вирішило годувати і поїти ректально.

"Співробітники ЦРУ погрожували щонайменше трьом арештованим нашкодити їхнім сім'ям. Зокрема, були погрози заподіяти шкоди дітям одного з арештованих, погрози зґвалтування матері одного з арештованих і погроза "перерізати горлянку матерів" одного з арештованих", - йдеться в доповіді.

В ще одному випадку, ЦРУ затримало і катувало двох громадян іншої країни, яка співпрацювала із США. Вони намагалися повідомити про підготовку кількох терактів бойовиками "Аль-Каїди". В управлінні знали, що затримані працюють на уряд країни-партнера. Однак, попри це позбавили сну і морили голодом, аж доки в управлінні не переконалися, що арешт був помилкою. Та навіть після цього іноземців ще кілька місяців тримали за ґратами.

"Арештований Абу Зубайда провів 266 годин зачиненим у скрині завбільшки з труну, а також 29 годин в маленькій коробці 53 сантиметри завширшки, глибиною 76 сантиметрів і 76 сантиметрів завдовжки", - йдеться в документі.

Ще одного ув'язненого, Халіда Шейка Мохаммеда, 183 рази катували водою, заливаючи його рот і ніс.

"Під час першого і третього сеансів катування співробітники ЦРУ помітили, що Халід Шейк Мохаммед намагається дихати. Тому його губи тримали, щоб спрямувати воду до рота", - йдеться в доповіді.

Інший арештований мав "понижений інтелект". Співробітники ЦРУ відзняли його плач в камері на відео, щоб тиснути на його родичів. 

За проведення тортур в ООН закликали покарати співробітників ЦРУ, причетних до них. Спеціальний доповідач ООН з питання заохочення і захисту прав людини та основних свобод в умовах боротьби з тероризмом Бен Еммерсон заявив, що особи, причетні до вчинення тортур, через універсальну юрисдикцію цього злочину, можуть бути арештовані в будь-якій іншій країні за межами США.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...