Топ Новини

Кардинали з України не зможуть вплинути на вибір нового Папи

12 лютого 2013 в 15:04

Результат боротьби за Святий престол може залежати від одного-єдиного голосу.

Конклав, Ватикан, кардиналы
Для перемоги новий папа повинен набрати дві третини плюс один голос

Кардинали-виборці від України не зможуть взяти участь у конклаві, на якому буде обраний новий голова римсько-католицької церкви після зречення папи римського Бенедикта XVI.

Річ у віці: за діючими правилами Католицької церкви, обирати папу римського мають право тільки кардинали у віці до 80 років.

Українському кардиналові Любомиру Гузару, який був предстоятелем Української греко-католицької церкви в 2001-2011 роках, 80 років виповниться 26 лютого - за два дні до дати зречення папи. Другий кардинал Маріан Яворський, колишній архієпископ львівський, вийшов з виборчого віку незабаром після участі в конклаві, що обрав у 2005 році Бенедикта XVI, йому вже 85 років.

"Папа залишає престол 28-го. За два дні до цього мені виповниться 80 років. Тому, на щастя, я не буду брати участь у виборах папи. За правилами, кардинал, якому виповнилося 80 років, не повинен брати участь у виборах Папи, хоча може бути обраний", - підтвердив Гузар у коментарі Радіо Свобода.

- Наступний понтифік виявиться останнім, свідчить "Пророцтво про Пап"

Як очікується, єдиним представником колишнього СРСР на конклаві може стати вільнюський архієпископ Аудріс Юозас Бачкіс.

Нагадаємо, 12 лютого Папа Бенедикт XVI повідомив, що відрікається від престолу через похилий вік, погане самопочуття і нестачу сил. Він планує залишити посаду 28 лютого.

Конклав кардиналів, який має обрати нового понтифіка, збереться у березні. У Ватикані сподіваються, що встигнуть обрати нового голову церкви до католицького великодня, який припадає на 31 березня.

Діючі правила обрання папи римського були затверджені Іоанном Павлом II у 1996 році в апостольській конституції римсько-католицької церкви "Universi Dominici Gregis" (Вселенська паства Господня). Зокрема, вона передбачала, що для обрання нового понтифіка йому буде потрібно проста більшість голосів кардиналів.

Однак в 2007 році особливим папським рескриптом Бенедикт XVI вніс у цей порядок зміни, вимагаючи для виборів нового папи кандидатуру, яка набрала б дві третини плюс один голос.

Тому боротьба за папський престол цього разу може бути гострою, і буде залежати абсолютно від усіх кардиналів, які мають право на участь у конклаві.

Читайте також:

Femen відсвяткували зречення Бенедикта XVI у Соборі Паризької Богоматері

Наступний понтифік виявиться останнім, свідчить "Пророцтво про Пап"

Букмекери пророкують Святий престол папі-африканцеві

Ім'я нового папи римського стане відомо до 31 березня

Голос Росії
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...