Топ Новини

Ісламісти приготувалися знищувати всіх "хрестоносців" у Малі

21 січня 2013 в 15:58

Організатор захоплення заручників в Алжирі знову оголосив вимогу припинити війну у Малі. Тим часом Франції вдалося відбити в ісламістів ще два міста.

Мухтар Бельмухтар
Мухтар Бельмухтар закликав Захід зупинити війну у Малі

Один з лідерів підрозділу "Аль-Каїди" у північній Африці Мухтар Бельмухтар, який взяв на себе відповідальність за організацію захоплення заручників в Алжирі, заявив, що напади на громадян країн, задіяних в операції у Малі, будуть продовжені.

За його словами, всі "хрестоносці", які беруть участь у війні проти туарегів у Малі, є законною метою для його прихильників.

Разом з тим Бельмухтар запропонував переговори про мирне вирішення конфлікту. Він заявив, що взяттям заручників в Алжирі ісламісти "відчинили двері для початку переговорів" з урядом цієї країни і країнами Заходу.

"Ми гарантували полоненим безпеку на самому початку операції, проте алжирська влада пообіцяла знищити весь газодобувний комплекс з усіма, хто в ньому знаходився", - сказав Бельмухтар.

Тим часом військова операція у Малі триває. Франція розмістила у регіоні 2 тисячі військовослужбовців.

За підтримки Франції військам малійського уряду вдалося зайняти міста Діабалі і Дуенца, захоплені ісламістами тиждень тому. Як повідомляється, бойовики не стали вступати в бій і зникли в савані від авіаударів сил союзників.

Головна мета Парижа - очистити від ісламістів пустельні північні території Малі, на яких вони торік проголосили незалежну державу Азавад і ввели закони шаріату.

Нагадаємо, 16 січня бойовики захопили кілька сотень робочих на газовому родовищі "Ін Аменас" в Алжирі, серед яких були десятки іноземних фахівців.

Терористи пропонували обміняти їх на своїх прихильників, що сидять в алжирських і американських в'язницях, а також вимагали припинення війни у Малі.

Відповіддю на це стала військова операція алжирських сил безпеки, під час якої загинули десятки заручників (за останніми даними - 57) і кілька десятків бойовиків.

Читайте також:

На місці захоплення заручників в Алжирі знайдені тіла 80 загиблих

Терористи і екстремісти в Африці можуть стати прямою загрозою для Європи, побоюються в НАТО

Франція почала наземну операцію в Малі

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...