Іран запідозрили в наданні допомоги КНДР в модернізації ракетного полігону

Поділитися
Іран запідозрили в наданні допомоги КНДР в модернізації ракетного полігону Іран запідозрили в наданні допомоги КНДР © lb.ua
Модернізація полігону Тонхэ, відомого у західній пресі як Мусудан-ні, почалася ще минулого року. Аналіз характеру будівельних робіт навколо нового стартового комплексу свідчить про те, що при здійсненні своєї ракетної програми КНДР, можливо, отримує допомогу від Ірану.

Іран, можливо, надає допомогу КНДР у модернізації одного з головних ракетних полігонів на сході країни, де йде підготовка до випробувальних пусків важких ракет дальньої дії. Про це повідомив в четвер Американо-корейський інститут Школи передових міжнародних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса у Вашингтоні, експерти якого вивчили фотографії цього об'єкта, зроблені комерційними супутниками за останні півроку.

Фахівці інституту зазначають, що модернізація полігону Тонхе, відомого у західній пресі як Мусудан-ні за назвою найближчого села, почалася ще минулого року і досягла "істотного прогресу". "Аналіз характеру будівельних робіт навколо нового стартового комплексу свідчить про те, що при здійсненні своєї ракетної програми Пхеньян, можливо, отримує допомогу від Ірану", - заявили американські експерти. За їх словами, на це вказує конструкція деяких споруд на полігоні, зокрема, паливних сховищ, ідентичні тим, які використовуються в ІРІ.

Експерти вашингтонського інституту вважають, що в Мусудан-ні, "ймовірно, йде підготовка до випробувального пуску ракети на рідкому паливі". Вони нагадують, що раніше висловлювалися припущення про те, що КНДР планує вперше здійснити запуск з цього полігону ракети середньої дальності "Мусудан" або ракети великої дальності, відомої на Заході як Кей-Ен-08. "Існує також можливість ще одного запуску ракети "Инха", - відзначають фахівці.

Проаналізовані ними фотографії з супутників показують, що КНДР продовжує активне будівництво і на новому полігоні Сохэ (Тончхан-ні) в північній провінції Пхенан-Пукто. У грудні минулого року звідти було проведено запуск ракети носія "Инха-3" ("Чумацький шлях-3") з супутником "Кванменсон-3" ("Сяюча зірка-3"). За твердженням північнокорейської влади, апарат був успішно виведений на орбіту. Попередній пуск цієї ракети із супутником, зроблений у квітні 2012 року і приурочений до 100-річчя "першого і вічного" президента КНДР Кім Ір Сена, завершився невдачею.

Ракетна і ядерні програми КНДР, здійснювані в порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, викликають серйозну стурбованість у всьому світі, тим більше у світлі ядерних випробувань Пхеньяну. США, Росія, Китай, інші країни засудили недавній підземний ядерний вибух у Північній Кореї і обговорюють зараз в Радбезі питання про введення проти неї додаткових санкцій. Новий держсекретар США Джон Керрі, зустрічаючись в четвер у Вашингтоні з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, заявив, що міжнародне співтовариство має "відповідним чином відповісти" на провокаційні дії КНДР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі