Індія і Бангладеш обмінялися землями, вирішивши унікальний територіальний спір

Поділитися
Індія і Бангладеш обмінялися землями, вирішивши унікальний територіальний спір Потрійний анклав Індії і Бангладеш вирішений © The Washington Post
Виконати його буде складніше, ніж формально домовитися.

Індія і Бангладеш врегулювали територіальний спір, який йшов корінням далеко за часів утворення незалежної Бангладешу в 1970-х.

Як повідомляє The Washington Post, суть його була в існуванні цілого ряду анклавів, (територій країни, повністю оточені іншою державою - ред.) на яких мешкало понад 50 тисяч жителів без громадянства. Як повідомляється, тепер вони самі зможуть обрати громадянство.

За попередніми даними, Бангладеш поповнить своє населення на 35 тисяч чоловік, в той час як Індія - на 15 тисяч.

Важливість вирішення цього територіального спору, крім отримання громадянства людьми, в тому, що вони отримають доступ до освіти, інфраструктури, соціальних послуг. З цієї нагоди, жителі анклавів влаштували у себе на батьківщині справжні святкування, передає Yahoo News.

Самі по собі анклави не настільки унікальні - їх у світі достатньо, відзначає The Washington Post. Менш поширені анклави другого ступеня, хоча існують навіть у Європейському союзі - наприклад, між Бельгією та Нідерландами. Однак між Бангладешем та Індією був єдиний анклав третього ступеня.

"Обмін територіями між Індією і Бангладешом означає, що...ми втратимо єдиний анклав третього порядку - анклав, оточений анклавом, який теж оточений анклавом, останній з яких оточений безпосередньо основною територією країни", - відзначає видання, і призводить візуальний приклад (на фото).

У той же час, як підкреслює ряд індійських ЗМІ, на ділі здійснити повноцінний обмін територіями і завершити реінтеграцію населення в країну буде набагато складніше, ніж просто домовитися про це.

Бангладеш утворився як незалежна держава в 1970-х роках, в результаті війни з Пакистаном (раніше ця країна називалася Східним Пакистаном). Індія підтримала незалежність Бангладеш, враховуючи напружені відносини з Пакистаном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі