Топ Новини

ІДІЛ уподібнюється до "Аль-Каїди", план терору якої майже повністю втілений в життя - ЗМІ

20 листопада 2015 в 15:49

Спостерігається зрушення в тактиці "Ісламської держави" до моделі "Аль-Каїди".

Аль-Каида
Чиновники США та Європи помітили зміни в тактиці "Ісламської держави"

Чиновники США та Європи помітили зміни в тактиці "Ісламської держави": ІДІЛ запозичує багато у "Аль-Каїди", пише в п'ятницю видання The Wall Street Journal.

"Теракти в Парижі були останніми і найбільш помітним проявом цього нового підходу", - запідозрили американські розвідувальні та правоохоронні органи.

Перехоплені повідомлення та інші дані розвідки демонструють, що таку зміну тактики доводять останні великомасштабні атаки в Бейруті та Анкарі. У той же час теракти були підготовлені безпосередньо за наказом лідерів ІД в Сирії та Іраку, а здійснені уповноваженими на це місцевими лідерами.

У той же час мета "Ісламської держави" не змінилася: ІД все також хоче побудувати халіфат в Сирії та Іраку. При цьому напади на "західних ворогів на їх території є показником того, що стратегія вийшла за колишні рамки.

"Зсув у бік моделі Аль-Каїди може допомогти легше виявити бойовиків "Ісламського держави". Чим більше людей беруть участь в цьому, тим більша ймовірність дізнатися про групу і проникнути в неї", - наголошується в статті.

Протягом багатьох років "Ісламська держава" використовує різні інструменти (через, наприклад, соцмережі і т. д. - ред.), щоб "надихати" незадоволених на теракти в їх країнах. Таким терактам було важко запобігти, оскільки був відсутній зв'язок групи з виконавцем.

"Цей підхід значно відрізняється від підходу "Аль-Каїди". У Усами бен Ладена була певна репутація серед контртерористичних чиновників – він сам керував атаками на посольств США в 1998 році. Він вказав на карті, де саме повинні бомби наблизитися до будівель вантажівки з вибухівкою. Про це в ході допиту розповів колишній прихильник угруповання", - йдеться в статті.

Організатор терактів в Парижі Абдельхамід Абауд був у центрі уваги французьких і американських спецслужб протягом більш ніж року до того, як сталися трагічні події 13 листопада. Ряд американських чиновників називають Абауда "довіреним лейтенантом" або "польовим командиром". У нього була довіра від його "начальства", на основі чого він повернутися в Європу з загальними інструкціями для атак і зі значною свободою дій – вибір мети і часу, говорять джерела.

Західні чиновники вважають, що "Ісламська держава" має й інших таких же "генералів" в інших регіонах.

Також видання підкреслює, що "Ісламська Держава" явно намагається підкреслити, що складність його операцій зростає.

Як пише німецьке видання Focus, сім пунктів плану терору "Аль-Каїди" втілюються в життя. Згідно з тим же планом, у 2016 році ісламістські екстремісти хотіли почати "тотальну війну".

Видання зазначає, що зараз вся увага сконцентрована на "Ісламській державі", але в життя втілюються плани "Аль-Каїди" до 2020 року. Видання нагадує, що перший пункт плану терору був виконаний з 2000 по 2003 р. – це атаки в Нью-Йорку 11 вересня. Друга стадія була – вербування людей в ряди ісламських екстремістів. Третій етап з 2007 по 2010 рік – увага на Сирії. Четвертий крок з 2010 по 2013 рік – повалення арабських урядів (хоча це сталося і без участі радикальних ісламістів). А п'ятий пункт, який повинен початися з 2016 року, повинен бути присвячений "тотальній війні" і "остаточній перемозі".

"Ісламська держава" - ісламістська терористична організація, створена в жовтні 2006 р. в результаті злиття кількох радикальних сунітських формувань на чолі з підрозділом "Аль-Каїди" в Іраку під назвою "Ісламська держава Ірак". У квітні 2013 році шляхом злиття двох "філій" "Аль-Каїди" в Іраку і Сирії - "Ісламської держави Ірак" та сирійською "Джебхат ан-Нусра" - була утворена угрупування під назвою "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІДІЛ), метою якої стало створення ісламського емірату на території Іраку, Сирії і Лівану.

Читайте також: "Ісламська держава" "дуже серйозно" працює над створенням хімічної зброї – ЗМІ

У п'ятницю, 13 листопада, кілька груп екстремістів здійснили серію терактів в Парижі, в результаті яких загинуло 129 осіб. Ісламісти влаштували бійню в концертному залі Bаtaclan, стріляли у відвідувачів кількох ресторанів. Біля стадіону Stad de France у двох різних входів вибухнули смертники. Найбільш кривавим епізодом стала бійня на рок-концерті в клубі Bataclan, де четверо людей в чорному розстріляли близько ста осіб.

Відповідальність за теракти взяло на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...