Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи

22 січня 2013 в 16:57

Промислові компанії-гіганти реалізують проекти, які можуть призвести до неконтрольованих змін клімату.

Пожары, Австралия
Відчутні зміни клімату призведуть до природних катастроф, дефіциту питної води і продовольчої кризи
resourcescommittee.house.gov

До відкриття Всесвітнього економічного форуму у Давосі міжнародна екологічна організація Greenpeace представила 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів. Якщо їхня реалізація не зупиниться, то вже до 2020 року людство не зможе контролювати кліматичні зміни і потепління перевищить 5 градусів за Цельсієм.

Як наголошується у доповіді "Точка неповернення", ці проекти реалізують компанії Shell, BHP Billion, Peabody, Enbridge, "Газпром", Cairn Energy, Petrobras і BP.

Серед них: нафтоносні піски у Канаді і Венесуелі, глибоководне буріння у Бразилії і Мексиканській затоці, розширення видобутку вугілля у США, Австралії, Індонезії й Західних провінціях Китаю, видобуток сланцевого газу у США, розширення видобутку нафти і газу на шельфі Каспійського моря, видобуток газу в Африці, видобуток нафти в Іраку, запуск видобутку нафти і газу на Арктичному шельфі.

"Цей список - свідоцтво лицемірства урядів, які говорять про боротьбу зі зміною клімату, і одночасно просувають гігантські проекти, що збільшують цю проблему", - заявив виконавчий директор Greenpeace Кумі Найду.

За даними експертів, до 2020 року ці 14 проектів збільшать викиди вуглекислого газу в атмосферу на 6,34 гігатонни на рік, тобто на 20% порівняно з нинішнім рівнем.

Це означає, що уряди не виконають узяті на себе в рамках Кіотського протоколу зобов'язання утримати зміни клімату у рамках 2 градусів за Цельсієм.

Згідно з дослідженням Міжнародного енергетичного агентства, при збереженні нинішнього обсягу парникових викидів планета до 2050 року розігріється в середньому на 3,5-4 градуси.

А якщо ці 14 нових проектів будуть реалізовані, то зростає ймовірність реалізації найбільш небезпечного сценарію, при якому потепління перевищить 5 градусів. Це означає, що "точка неповернення" буде пройдена до 2020 року, і людство вже не зможе контролювати зміни клімату, які призведуть до природних катастроф, дефіциту питної води і продовольчої кризи.

У зв'язку з цим Greenpeace закликав держави відмовитися від грандіозних планів розширення видобутку викопного палива, замінивши їх на проекти розвитку відновлювальної енергетики.

Читайте також:

2012 рік став одним із найтепліших за всю історію спостережень

Танення полярної криги призвело до підвищення рівня світового океану на 1,1 см

Викиди парникових газів у світі досягли рекордного рівня

Брудне повітря відбирає у жителів міст два роки життя

За матеріалами: Гринпис
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...