Грецьких остров'ян висунули на Нобелівську премію миру в зв'язку з кризою біженців

25 січня 2016 в 14:16

Більшість з 900 тисяч біженців, які прибули в Європу з Туреччини по морю, були прийняті безпосередньо жителями грецьких островів.

судно мигранты
Mignews

Грецькі остров'яни, які перебували на "передовій" у період кризи біженців, повинні бути номіновано на Нобелівську премію миру за підтримки їх уряду, так вважають майже 300 тисяч підписантів петиції.

Відомі вчені готують клопотання для присудження премії активістам з грецьких островів Лесбос, Кос, Самос, Родос, Лерос і Хіос в Егейському морі, повідомляє британське видання The Guardian.

Термін його подачі закінчується 1 лютого. Вчені провели зустріч з грецьким міністром з міграційної політики Іоаннісом Музаласом, який запевнив їх у підтримці з боку уряду Греції. Всього інтернет-петиція про номінацію вже зібрала 280 000 підписів.

Читайте також: Президент Чехії виступив за охорону військами кордонів ЄС від біженців

Згідно з доповіддю ООН, в 2015 році в Європу по морю прибуло більше мільйона біженців, а за прогнозами, до кінця поточного року їх кількість сягне 3 мільйонів.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...