Топ Новини

Горбачов закликав відновити в Росії "перебудову"

30 березня 2013 в 17:23

Екс-президент Радянського Союзу впевнений, що попереду в російського суспільства буде одна "історична" спроба перейти до реальної демократії.

Михаил Горбачев
На переконання Горбачова, політика в Росії перетворюється в імітацію

Перший президент СРСР Михайло Горбачов вважає, що в Росії необхідно відновити "перебудову".

"Зараз ми дійшли до такого етапу, що обірвали перебудову. Політика все більше перетворюється на імітацію. Нам потрібна нова система управління країною", - сказав Горбачов 30 березня на "Відкритій лекції" в Москві - першому за багато років публічному виступі політика.

Горбачов висловив упевненість, що в країні мають бути справжні вибори, "а не їх імітація".

"Владі вдається збивати на якийсь час протестну хвилю, але проблеми самі нікуди не зникли. Якщо все залишиться, як і раніше, вони будуть загострюватися. Це означає, що попереду нова спроба російського суспільства перейти до реальної демократії, вона буде мати історичне значення", - підкреслив він.

Характеризуючи російську політичну систему, він зазначив, що за стабілізацією повинні були піти заходи з реформування та розвитку, тому що збереження статус-кво - це, на його думку, шлях до застою.

"Другий президентський термін Володимира Путіна відкривав можливості для реалізації нової стратегії, але влада пішла іншим шляхом. Все залишилося по-старому і в роки президентства Медведєва", - сказав Горбачов.

У результаті, вважає він, сьогодні політика все більше стає просто імітацією, економіка "сидить" на нафтовій і газовій голці, а малий бізнес стикається з величезними бар'єрами. Крім того, викликає велике занепокоєння стан освіти, охорони здоров'я і науки.

Політик зазначив, що всі історичні зміни, в тому числі, перебудова наприкінці 1980-х років, яку він вважає своїм найяскравішим досягненням, "не прийшли самі собою", а здійснювалися руками людей.

Нагадаємо, майже рік тому Горбачов оголосив, що відроджує в Росії соціал-демократичну партію для боротьби з керівним режимом. Втім, він додав, що поки не має наміру ставати на чолі політсили.

Читайте також:

Медведєв попросив не вірити, що всі рішення в Росії приймає Путін

Більшість росіян ностальгують за Радянським Союзом

У ПР відповіли на випад російського ТБ на адресу Януковича: у самих "справи погані", а Путіна чекає Майдан

У ЄС не зрозуміли суть що створюється Росією Євразійського союзу

За матеріалами: РИА Новости
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...