"Гід песиміста" на 2017 рік від Bloomberg окреслив майбутнє України при Трампі та передрік ядерну кризу в світі

Поділитися
"Гід песиміста" на 2017 рік від Bloomberg окреслив майбутнє України при Трампі та передрік ядерну кризу в світі Дональд Трамп і Brexit шокували більшу частину світу в цьому році, вважає агентство
Ізоляція Трампа і агресивний натиск Володимира Путіна поставлять канцлера Німеччини Ангелу Меркель перед важким вибором, про це у "Гіді песиміста" на 2017 рік.

Оприлюднені песимістичні прогнози у вигляді стрічки новин в соціальних мережах: агентство Bloomberg опублікувало "гід песиміста" на 2017 рік.

У торішньому гіді аналітики агентства попереджали про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах в США і вихід Великобританії з Європейського Союзу. "Дональд Трамп і Brexit шокували більшу частину світу в цьому році. Але тільки не читачів торішнього "гіда песиміста" Bloomberg", - зазначає агентство, роблячи відсилання до свого минулорічного огляду.

Трампляндія

Перший сценарій носить назву "Трампландія". Після того, як Трамп переміг на виборах президента США виникли нові хвилі протестів після його інавгурації та підписання розпоряджень, які дають зворотний хід законодавчої спадщини Барака Обами.

Студенти коледжів, активісти Black Lives Matter, учасники Occupy Wall Street і анархісти об'єднуються для протестів. Трамп намагається ввести надзвичайний стан і комендантську годину у великих містах.

Також прогнозується, що Каліфорнія стане центром опозиції проти Трампа з символікою руху зразок Calexit. Рішення Трампа переглянути екологічні норми тут не підтримають. Мільярдери Шеріл Сандберг та Ілон Маск очолять прогресивний альянс проти Трампа в 2020 році.

Слід очікувати у зв'язку з цим глибокого розколу правлячої коаліції Трампа. Республіканська партія в Конгресі США розколеться і команда індивідуалістів з Білого дому скоро перегризе горло один одному.

Ялта 2.0

Ізоляція Трампа і агресивний натиск Володимира Путіна поставлять канцлера Німеччини Ангелу Меркель перед важким вибором. Їй доведеться вибрати або продовжувати нарощування військової присутності в Європі проти РФ або прислухатися до поради Трампа і укласти велику угоду з Путіним, і таким чином домовитися про сфери впливу в Східній Європі.

Слід очікувати також, що Путін відкличе своїх хакерів і винищувачі, і погодиться припинити втручатися у справи США і ЄС. У свою чергу, Меркель і Трамп визнають владу Росії над Україною, Білоруссю і Сирією. Для Путіна, Росії авторитет остаточно буде відновлено через 26 років після розпаду Радянського Союзу, і він почне відкрито говорити про свою відставку після після закінчення президентського терміну.

В цей час підніметься рубль, оборонні акції падають на тлі розчарування від того, що ЄС не у всеозброєнні.

Економічна війна між Китаєм і США

Вдаривши по #CrookedChina, Трамп напише твіт в 3:17 ранку в день своєї інавгурації, що він планує навісити на Китай ярлик маніпулятора валюти і "дати ляпаса" у вигляді введення величезних тарифів на імпорт. В той час, як він буде в дорозі в Капітолій, Китай вже почне мстити, девальвуючи юань, скасовуючи замовлення для літаків Boeing і блокуючи продажу iPhone.

Незабаром Китай відвернеться на внутрішню політичну боротьбу напередодні перестановок в постійному комітеті Комуністичної партії і спроби оживити перевантажену кредитами економіку. У КНР прогнозують початок глибокої рецесії в сучасній епосі.

Кім Чен Ин отримує перевагу

Трамп з початку свого президентського терміну поставить під сумнів міжнародні зобов'язання США - призупинить членство США в НАТО, а потім в Організації Об'єднаних Націй.

Використовуючи ізоляцію США "Ісламська держава" розширить операції з наркотиками за межі Афганістану і радикалізує Центральну Азію.

Це все спонукає Саудівську Аравію і Японію почати розвивати свої власні ядерні програми.

Нарешті, світ в шоці, коли Північна Корея доводить, що в змозі помістити мініатюрний ядерний заряд на ракету, здатну вразити західне узбережжя США. І тут вся "азіатська" стратегія Трампа зійде нанівець, що змусить його просити Китай стримувати свого сусіда-ізгоя.

Зміни в Європі

Натхненні перемогою Трампа, виборці по всій Європі, починаючи з Нідерландів, примикають до популістських лідерів, які хочуть посилити кордони, розірвати угоди про вільну торгівлю і навіть виступають за вихід з єврозони і ЄС у принципі. Так, Марін Ле Пен стає президентом Франції, а після проводить референдум щодо виходу країни з ЄС.

В Італії "Рух п'яти зірок" на чолі з Беппе Грілло приходить до влади на позачергових виборах, а після призначає референдум за введення ліри.

У Німеччині Меркель програє вибори, а у Великобританії Терезу Мей витісняють прихильники жорсткого курсу в політиці, адже переговори з Brexit заходять в глухий кут.

Переможці - праві Чехії зближуються з РФ і скликають референдум з питання виходу з НАТО. На тлі Frexit поступово анулюється Шенгенська зона.

Греція знову "вибухає" і на цей раз порятунку не буде.

Євро йде в штопор, так як позбавляється політичної підтримки.

Інтернет (поганих) речей

Компанії Amazon, Apple та Google викривають поширені урядові прослушки, в той час як Wikileaks переключається на Трампа з серією незручних витоків.

Жодна іноземна держава не взяла на себе відповідальність, але докази будуть вказувати на можливу причетність РФ або Китаю, що буде провокувати розв'язку кібервійни між наддержавами. Акції технологічних компаній різко падають.

Куба - назад в СРСР

Трамп відступає від ідеї Обами про курс на зближення між Кубою і США, що залишає без шансів соціалістичний острів повернути економіку до життя. Гроші закінчуються, а регіональні союзники Бразилія і Венесуела скорочують фінансову допомогу - кубинці звернуть свою увагу на двох інших великих гравців, як і раніше, зацікавлених у регіоні: Китай і Росію.

Враховуючи історичні зв'язки, президент Рауль Кастро дозволяє Росії знову відкрити розвідувальну базу в Гавані.

Крах Мексики

Трамп виходить з НАФТА, підвищує тарифи на мексиканські товари і підвищує податки для мексиканців, які працюють США, щоб оплатити знамениту стіну. Мексика занурюється в глибоку рецесію і втрачає заповітний інвестиційний рейтинг.

Масова депортація із США штовхає безробітних поповнити ряди тих, хто займається незаконним обігом наркотиків.

"Золотий хлопчик" Саудівської Аравії виходить з гри

Зусилля заступника наслідного принца Мохаммеда бін Салмана диверсифікувати залежність найбільшого в світі виробника нафти від видобутого палива завершується провалом.

По мірі перетворення Ємену в дорогий королівський В'єтнам, щедрі субсидії замінюються новими податками, які призводять до зростання невдоволення через зниження рівня життя.

У той же час крихкий баланс сил в регіоні на боці ворога Ірану, оскільки шиїтські прихильники роблять успіхи в Іраку і Сирії.

Саудівський палацовий переворот приводить до влади нового члена королівської сім'ї, який штовхає обраного спадкоємця в бік і припиняє реформи.

Трамп вирішує, що Близький Схід не є проблемою для Америки, а напруженість у відносинах між Саудівською Аравією та Іраном призведе до прямої збройної конфронтації. Массово руйнується експорт нафти і газу через Ормузьку протоку. Нафта стрибає, інвестори біжать і плани по приватизації національної нафтової компанії Saudi Aramco йдуть під укіс. Після того, як втрачені всі резерви, Саудівська Аравія девальвує свою валюту, змушуючи інші регіони послідувати їх прикладу.

Як повідомлялося раніше, аналітики Bloomberg назвали основні ризики для світового порядку 2017 року. Американське агентство опитало 146 економістів та аналітиків, які визначили основні джерела ризику в 2017 році. Так, аналітики вважають, що зовнішня політика Трампа є ризиком для світового порядку через її невизначеність, Так, 85% опитаних віднесли до ключовим ризиків майбутні в 2017 році вибори в країнах Євросоюзу. Зовнішня політика президента РФ Володимира Путіна виявилася в числі загроз на третьому місці – так думають майже 60% респондентів.

Серед ризиків експерти також називають протести в Гонконзі, скандал з корупцією в Північній Кореї, а також військове протистояння в Південно-Китайському морі.

Останні рядки в рейтингу ризиків для стабільності займають "глобальна кібервійна" 20% опитаних) і зміна влади в Китаї (близько 15%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі