Франція вважає свою місію у Малі виконаною і готова виводити війська

Поділитися
Франція вважає свою місію у Малі виконаною і готова виводити війська © defense.gouv.fr
Вже навесні Франція хоче замінити своє військове угрупування в Малі збройними силами сусідніх африканських країн.

Глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявив про початок виведення французьких військ з Малі вже у березні.

"Я думаю, починаючи з березня, якщо все піде за планом, кількість французьких військ може бути скорочено. Франція не хоче залишатися у Малі постійно. Африканці і самі малійці повинні гарантувати безпеку, територіальну цілісність і суверенітет країни", - сказав французький міністр.

Ця заява пролунала на тлі повідомлень про взяття останнього оплоту ісламістів на півночі країни - міста Кідаля.

За планом Парижа, французькі війська у Малі повинні бути замінені африканськими військовими з сусідніх держав, щоб забезпечити врегулювання збройного конфлікту.

"Ми готові поступово передавати естафету африканській військовій місії в Малі. Ми ж маємо намір продовжувати діяти на півночі, де залишаються терористичні анклави", - зазначив Фабіус.

За його словами, "операція на півночі йде успішно, терористичні групи заблоковані, міста відбиваються назад".

Нагадаємо, у Малі вже побував президент Франції Франсуа Олланд, щоб підтримати солдатів, які брали участь в операції проти ісламістів. Він відвідав стародавнє місто Тімбукту, яке також було звільнено від радикалів.

Ситуація у Малі, де ісламісти погрожували захопити владу, стала предметом серйозної стурбованості в Європі і насамперед у Франції, колишній метрополії. Париж традиційно вважається гарантом безпеки у північно-західній частині Африки. Війна у Малі стала однією з головних тем на міжнародній конференції з безпеки в Мюнхені.

За останні кілька років позиції радикальних ісламістів різко посилилися в пустельних і населених районах Сахари. Цьому сприяло падіння режиму в Лівії Муамара Каддафі, проти якого воювали, в тому числі, ісламісти. Вони зміцнили свої позиції не лише на півночі Малі і в Лівії, але і на півдні Алжиру і в Нігері.

Крім погроз ісламістів ситуація в Малі ускладнюється тим, що на півночі країни проживають переважно туареги, які борються за незалежність. На початку 2012 року, скориставшись внутрішньополітичною кризою в Малі на тлі військових невдач центрального уряду в боротьбі з сепаратистами, туареги оголосили про створення незалежної держави - Азавад.

Франція почала військову операцію в Малі 11 січня на допомогу малійським військам для того, щоб зупинити просування радикальних ісламських угрупувань у бік столиці країни Бамако. !zn

Читайте також:

Рада безпеки ООН має намір направити у Малі миротворців

Малійські повстанці відреклися від екстремізму і запропонували мирні переговори

Пентагон підключився до операції Франції у Малі

Терористи і екстремісти в Африці можуть стати прямою загрозою для Європи, побоюються в НАТО

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі