Топ Новини

Ісламісти Малі перейшли у контрнаступ на позиції французької армії

14 січня 2013 в 15:52

Французьким військам вдалося стримати наступ ісламістів у Малі. Тепер повстанці погрожують вразити "саме серце" Франції.

Операция Сервал в Мали
Франція відправила війська в свою колишню колонію

Нова затяжна кровопролитна війна може розвернутися в Африці.

Франції, що екстрено перекинула війська у свою колишню колонію - Малі, за перші три дні операції вдалося зупинити наступ радикальних ісламістів.

Однак 14 січня повстанці розгорнули контрнаступ. Окрім цього, ісламістські угрупування пригрозили Парижу актами відплати.

"Франція відкрила ворота пекла для своїх громадян. Париж потрапив у пастку, яка значно небезпечніша за Ірак, Афганістан та Сомалі", - попередили лідери "Ансар ад-Дін", одного з трьох радикальних рухів. "Франція напала на іслам. Ми вдаримо в серце Франції", - пообіцяли бунтівники.

У зв'язку з цим влада Франції вже підвищила рівень терористичної небезпеки до передостаннього, червоного рівня.

У понеділок найбільш запеклою стала битва за населений пункт Діабалі, розташований в центрі країни. За словами місцевих жителів, бійці "Ансар ад-Дін" ще вночі проникли на його околиці, а з ранку почали витісняти звідти урядові війська.

Ісламісти запевнили, що вони готові до затяжної війни проти колишньої колоніальної держави. При цьому вони поскаржилися, що французи воюють "нечесно", оскільки не вступають у пряме протистояння з супротивником, а лише бомблять повстанців з повітря.

Військову операцію в Малі, яку готували майже рік і планували почати не раніше вересня, розгорнулася несподівано. Як зазначає "КоммерсантЪ", до цього Париж підштовхнули успіхи ісламістів, які минулого тижня розгорнули наступ на столицю Малі Бамако. Урядові війська знову продемонстрували неспроможність організувати опір, здавши 50-тисячне місто Кона.11 січня Франція офіційно заявила, що починає антитерористичну операцію під назвою "Сервал" на стороні малійського уряду.

Ударною силою в боротьбі з ісламістами стали авіагрупи і спецназ, перекинуті з французьких баз з Чаду і Буркіна Фасо.

Втручання французів внесло перелом у хід боїв. Вже через кілька годин прийшло повідомлення, що урядові війська відбили місто Кона, знищивши "близько сотні терористів", а також одного з лідерів угрупування "Ансар ад-Дін" Абдель Кріма.

У найближчі дні в Малі очікується прибуття контингентів з Нігеру, Сенегалу, Буркіна Фасо, Беніна й інших держав Економічного співтовариства країн Західної Африки - саме вони відповідно до резолюції РБ ООН і повинні були проводити операцію, але наступ ісламістів сплутав усі карти, змусивши французів вийти на перший план.

Про солідарність із Парижем заявили Великобританія і США. Вашингтон пообіцяв надати логістичну підтримку і розвідувальну інформацію, а Лондон викликався організувати транспортування в Малі закордонних контингентів.

Нагадаємо, ісламістські угрупування і повстанці-туареги скористалися хаосом, що оселився після військового перевороту у квітні 2012 року, щоб захопити північ Малі. В результаті незабаром ісламісти взяли під контроль ключові міста регіону, де проголосили незалежну державу Азавад.

Малі посідає третє місце з видобутку золота в Африці. Практично вся видобувна промисловість країни знаходиться під контролем західних гірничорудних компаній.

Читайте також:

Рада безпеки ООН санкціонувала введення іноземних військ у Малі

У Малі об'єдналися екстремісти для створення ісламської держави

Уряд Малі очолив керівник представництва Microsoft в Африці

За матеріалами: Коммерсантъ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...