Топ Новини

Франція розгорнула у Малі безпрецедентну операцію проти бойовиків

8 квітня 2013 в 17:32

Операція "Густав" обіцяє стати найбільш помітною дією Франції з часу її втручання у ситуацію в Малі. У ній задіяні близько тисячі військовослужбовців, кілька десятків бронемашин, вертольоти і безпілотники.

Операция Сервал в Мали
Французькі військові у Малі
Французькі військові, які ведуть боротьбу з ісламістами у Малі, приступили до широкомасштабної спецоперації "Густав". Її мета - виявлення озброєних груп ісламістів в області на північ від міста Гао.

За словами генерала Бернара Баррера, командувача сухопутними частинами французького контингенту, військова операція обіцяє стати найбільш помітною дією Франції з часу її втручання в ситуацію з повстанцями у Малі в середині січня. У ній задіяні близько тисячі військовослужбовців, кілька десятків бронемашин, вертольоти і безпілотники.

У перший день проведення "Густава" військові не зустрілися з ісламістами, але їм вдалося нейтралізувати близько 340 артилерійських снарядів, захованих повстанцями під деревами акації в ущелинах. У найближчі дні французькі солдати планують прочесати 20-км долину, їм надаватимуть допомогу малійські військові та поліція.

Гао, найбільше місто в північно-західній частині країни, було захоплено ісламістами "Руху за єдність і джихад у Західній Африці", пов'язаними з Аль-каїдою, поки французькі війська не витіснили їх у січні.

Ситуація у Малі загострилася наприкінці минулого року - бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ в центральній частині країни. Починаючи з січня, французький військовий контингент у складі 4 тис. людей сприяє малійським військам у боротьбі проти угрупувань ісламістів.

Військове втручання у рамках операції "Сервал" було зроблено за розпорядженням президента Франції Франсуа Олланда, який отримав відповідне прохання від тимчасової влади Малі, що не зуміла самостійно відновити у країні конституційний лад. Перед військами було поставлено завдання зі звільнення північних регіонів Малі, що перебували під контролем моджахедів, яке було успішно виконано. Як заявляють в Парижі, поступове виведення підрозділів почнеться в кінці поточного місяця.

Читайте також:

Лідер повстанців у ЦАР оголосив себе новим президентом. У країні діють французькі війська

Повстанці захопили президентський палац у Центральноафриканській Республіці

В Малі убитий Мухтар Бельмухтар - організатор захоплення заручників в Алжирі

Пентагон підключився до операції Франції в Малі

Інтерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...