Франція і Італія хочуть перетворити ЄС на федерацію, але Берлін проти – Rzeczpospolita

Поділитися
Франція і Італія хочуть перетворити ЄС на федерацію, але Берлін проти – Rzeczpospolita Ренці і Олланд хочуть федералізувати ЄС після виходу Британії, але Меркель проти. © Flickr/Palazzo Chigi
Ренці вбачає у ще більш тісному союзі порятунок для економіки своєї країни, а Меркель – аргументи для євроскептиків-популістів.

Сьогодні почнуться великі маневри європейських переговорів, коли на маленькому острові Вентотене зустрінуться президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністр Італії Матео Ренці.

Італійський голова уряду не випадково обрав це місце. Власне, тут Альтьєро Спінеллі, кинутий до в'язниці фашистським режимом Беніто Муссоліні, написав основоположну програму європейського федералізму. І Ренці хоче піти цим шляхом. Про пише Rzeczpospolita.

Італійський прем'єр мріє про підписання нового "політичного пакту" під час святкування 60-ї річниці Римських договорів, які були укладені в 1957 році і з яких почався великий європейський проект. На думку Ренці, щоб інші країни не пішли слідом за Британією, а ЄС відновив економічну динаміку, потрібно передати Брюсселі додаткові повноваження, зокрема в питанні фінансів і економіки, а також оборони і міграційної політики. Прем'єр-міністр Італії сподівається, що ЄС відмовиться нарешті від політики "затягування поясів", запровадженої з пропозиції Берліна, і пожвавить рух капіталу, який підніме із занепаду італійську економіку.

"В цьому питанні в нас вже є підтримка Франції. Також потрібно переконати Німеччину", - сказав італійський міністр з європейських справ Італії Сандро Гоці.

Однак, чи вдасться Риму схилити на свій бік Берлін, а потім винести свої федералістські погляди на розгляд лідерів ЄС під час саміту в Братиславі не відомо. Увечері минулого четверга в палаці на півночі від Берліна канцлер Ангела Меркель зустрічалася з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, який почав об'їжджати країни союзу, щоб зрозуміти, яким їхні лідери бачать європейський проект після Brexit.

Він німецького канцлера Туск почув, що передача додаткових повноважень Брюсселю лише "додасть ваги голосам євроскептиків", таких як "Альтернатива для Німеччини". А це означає, що Меркель, яка в п'ятницю прибуде у Варшаві для зустрічі з прем'єром Беатою Шидло, поділяє позицію Польщі, яка проти перетворення ЄС на федерацію.

"До виборів в Бундестаг, які відбудуться у вересні наступного року, і президентських виборів у Франції в травні не може бути й мови про жодні спільні ініціативи Парижу і Берліна у питанні реформування ЄС", - вважає експерт Французько-Німецького інституту в Людвігсбурзі Домінік Грінмаєр.

Він додав, що європейським інститутам бракує демократичної легітимності для передачі їм більших повноважень. У всякому разі, "Християнсько-демократичний союз" не погодиться ще більше покласти тягар боргів інших країн єврозони на плечі німецької економіки.

"А саме на це розраховують Франція і Італія", - додав він.

Раніше Леонард Фішер, який донедавна обіймав посаду виконавчого директора інвестиційної компанії BHF Kleinwort Benson Group писав на сторінках Financial Times, що Brexit дає шанс виправити помилки Євросоюзу. ЄС в цілому не може функціонувати за принципом "один шаблон для всіх": йому потрібно створити низку моделей для участі різних країн. Єдиний ринок може відіграти роль ланки, яка поєднає всі ці моделі, дозволивши Європі процвітати, а єврозоні існувати в якості однієї з моделей, а не єдиної. Економічно нерозумно і політично неправильно використовувати єдиний ринок як форму примусу.

Тим часом, у Лондоні прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори щодо Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС за торгові угоди, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі