Франциск I - консерватор, затятий противник абортів і одностатевих шлюбів

14 березня 2013 в 00:23

Кілька місяців тому під час політичних дискусій про можливість вступати в шлюб людям однієї статі Бергольо оприлюднив лист, в якому заявив: "Не будемо наївними - мова йде не про політичну боротьбу, це деструктивна спроба щодо Божих планів".

Аргентинські ЗМІ, характеризуючи новообраного Папу Римського Франциска I архієпископа Буенос-Айреса, нагадують, що він відомий як затятий противник одностатевих шлюбів і абортів.

Так, кілька місяців тому під час політичних дискусій про можливість вступати в шлюб людям однієї статі Бергольо оприлюднив лист, в якому заявив: "Не будемо наївними - мова йде не про політичну боротьбу, це деструктивна спроба щодо Божих планів".

Щодо дозволу абортів Бергольо заявляв, що вважає неприпустимим навіть у випадку, якщо жінка зазнала насильства. "Аборт ніколи не є вирішенням проблеми", - заявив він у вересні 2012 року. "Коли ми говоримо про вагітну жінку, ми говоримо про два життя, і обидва необхідно зберегти, бо життя - абсолютна цінність", - наводить аргентинська La Nacion його слова.

Новий Папа римський народився в родині італійського емігранта, залізничного робітника. Молодший з п'яти дітей. Отримав диплом техніка з хімії. Навчався в семінарії Вілла Девото в Буенос-Айресі. Вступив в орден єзуїтів 11 березня 1958 року. Новіціат проходив у Чилі (гуманітарні науки), потім продовжив свою освіту в коледжі Святого Йосипа, в Буенос-Айресі, де отримав ліценціат з філософії. Викладав літературу, філософію і теологію у трьох католицьких коледжах Буенос-Айреса. Вільно говорить італійською та німецькою мовами.

Кардинал Бергольо відомий особистою скромністю, доктринальним консерватизмом і відданістю справі соціальної справедливості. Веде досить простий спосіб життя, що впливає на його репутацію. Живе в маленькій квартирі, яка мало нагадує палац архієпископа, відмовився від персонального лімузина з шофером на користь громадського транспорту і, за деякими повідомленнями, сам собі готує їжу.

У своєму першому зверненні до вірян з вітальним словом Папа подякував Богові за те, що католики всього світу отримали нового понтифіка, висловив подяку кардиналам, які обрали його, а також присутнім на площі перед собором святого Петра в Римі. Потім він запропонував вірянам помолитися за попереднього Папу Бенедикта XVI. Наприкінці свого виступу Франциск попросив присутніх попросити в Бога, щоб Він надихнув нового понтифіка на служіння.

Франциск I (уродж. Хорхе Маріо Бергольо, ісп. Jorge Mario Bergoglio; народився 17 грудня 1936 року, в Буенос-Айресі, Аргентина) - Папа римський з 13 березня 2013 року.

Франциск I - перший в історії Папа з Латинської Америки. Перший Папа аргентинського походження. Перший Папа не європеєць. Перший Папа-єзуїт. Третій поспіль Папа не італієць.

Читайте також:

Новим Папою Римським став архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо

Конклав обрав нового Папу Римського

Історичне зречення Папи: Святий Престол проголошено "вакантним"

Бенедикт XVI стане "почесним Папою"

За матеріалами: ZN.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Sergiusz 14 марта, 10:24 Взаємовиключні твердження: "Новий Папа римський народився в родині італійського емігранта…" "Третій поспіль Папа не італієць…" Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...