Форум Вільної Росії закликав ввести персональні санкції проти фігурантів "списку Савченко"

14 березня 2016 в 19:23

В цьому списку 49 осіб, включаючи Володимира Путіна.

савченко
Надію Савченко слід негайно відпустити

Учасники Форуму Вільної Росії, що проходив у Вільнюсі, прийняли заяву на захист української льотчиці, депутата Верховної ради і делегати ПАРЄ Надії Савченко. Вони звернулися до лідерів демократичних країн Європи і всього світу із закликом зробити найбільш рішучі дії для її негайного звільнення.

"Російська влада, що цинічно зневажає принципи права, справедливості та моралі, несе повну відповідальність за здоров'я і життя Надії Савченко, – йдеться в заяві. – Єдиний спосіб змусити Путіна відступити – це чітко визначити ціну, яку він особисто і його режим заплатять за можливу трагедію".

Учасники форуму переконані, що у лідерів демократичного світу є інструменти для того, щоб змусити Путіна звільнити заручницю, оскільки "доля Надії Савченко – це тест для демократичної Європи і всього вільного світу на їх здатність відстояти універсальні цінності свободи, права і гуманізму до того, як станеться непоправне".

"Ми закликаємо уряди країн світу ввести персональні санкції проти власності, майна, в'їзду на територію цих держав фігурантів "списку Савченко" та членів їх сімей", – зазначили учасники форуму.

                                                               

                                                               

Читайте також: У Кучми повідомили, що ОБСЄ вважає звільнення Савченко невід'ємною частиною виконання Мінських угод

Раніше повідомлялося, що депутати Європарламенту просять ініціювати "список Савченко" за зразком "списку Магнітського".

Як відомо, "список Магнітського" (також закон Магнітського) прийнятий в США в грудні 2012 року. Він вводить персональні санкції проти осіб, винних у порушенні прав людини та принципу верховенства права в Росії. Названий в пам'ять померлого 16 листопада 2009 в російській в'язниці адвоката і правозахисника Сергія Магнітського.

У свою чергу Україна готувала "список Савченко-Сенцова" щодо осіб, винних у незаконному переслідуванні громадян України.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...