Топ Новини

Foreign Policy не називав Путіна найвпливовішим - російські ЗМІ все перебрехали

5 січня 2013 в 10:39

Рейтинг найвпливовіших політиків, у якому друге місце посів президент Росії, виявився приватною думкою політолога.

Американський журнал Foreign Policy спростував інформацію про те, що він нібито назвав президента Росії Володимира Путіна найвпливовішим політиком світу.

Напередодні, 4 січня, російські агентства повідомили, що Путін посів друге місце в щорічному рейтингу найвпливовіших політичних, ділових і громадських діячів планети за версією Foreign Policy, а перше місце "залишилося порожнім".

У редакції американського журналу відзначили проблему "поверхневості" російських ЗМІ, які не розібралися в питанні і допустили відразу декілька помилок. По-перше, рейтинг цей не щорічний, а по друге, - він не має ніякого відношення безпосередньо до журналу, а є лише приватною думкою блогера і політолога Іена Бреммера, президента консалтингової компанії Eurasia Group, який іноді пише статті в інтернет-версію видання.

Крім того, Бреммер супроводжує свій список не дуже втішними відгуками про Володимира Путіна, зазначає редактор Foreign Policy.

На думку Бреммера, для лідера в невдалій державі легше створити стабільність, закриваючи країну, ніж побудувати громадянське суспільство і заснувати відповідальні установи, але більш відкриті держави в кінцевому рахунку стають більш стійкими, ніж авторитарні режими.

Складаючи свій рейтинг впливових політиків і бізнесменів, він вказав на впливовість як "на індивідуальну здатність особистості реалізувати зміни, які значно впливають на долі великого числа людей".

"У Росії, система якої тримається на персоналіях, Путін як і раніше є людиною, на думку якої зважають", - зазначив Бреммер.

При цьому експерт визнав, що російський президент поступово втрачає популярність і його країна вже не має того величезного впливу, який спостерігався за часів СРСР, але в той же час відзначає, що жоден зі світових лідерів сьогодні "не зосередив у своїх руках стільки регіональної влади , скільки Путін".

У підсумку пальму першості він вирішив не віддавати нікому, оскільки в сучасному світі "ніхто не хоче брати на себе відповідальність за вирішення найбільш важких і небезпечних завдань".

У своєму спростуванні Foreign Policy пройшовся по російським експертам, які коментували новину, не читаючи оригінал: вони вказували, що США тепер доведеться рахуватися з "довгостроковим фактором Путіна" і прогнозували, які події допоможуть президентові утримати цю позицію в майбутньому.

Також журнал вказав, що перше місце в жодному з рейтингів журналу не було дано (і не буде) неамериканському політику.

Відзначимо, що Володимир Путін в останні роки незмінно займав верхні строчки в щорічних переліках найвпливовіших людей планети, які було складено авторитетним журналом Forbes.

У грудні 2012 року Путін посів третє місце в рейтингу, поступившись президентові США Бараку Обамі і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель.

Читайте також:

Журнал The Economist відправив Путіна в пекло разом з убитим Каддафі

Депардьє зізнався в любові до Росії - "країні великої демократії"

Серед трьох найвпливовіших людей України - двоє з родини Януковича

Німці опублікували "правдиве" новорічне привітання Путіна: Що добре для мене, добре і для Росії

За матеріалами: Бі-бі-сі
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...